İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Galatasaray’ın Yeni Forma Sponsoru Dumankaya Oldu

Galatasarayın Yeni Forma Sponsoru Kim Oldu ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Spor Toto Süper Lig takımlarından olan son şampiyon Galatasaray’ın yeni forma sponsoru belli oldu. Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Galatasaray takımı forma sponsorluğu için 55 milyon TL’lik 3 yıllık bir anlaşma imzaladığı Dumankaya İnşaat  ile kapsamlı bir ortaklığa girmeye hazırlanıyor. Sadece forma sponsorluğu değil Florya’dan Riva’ya taşınacak olan Galatasaray Spor Kulubü’nün yeni sponsoru TT Telekom Arena’nın yanında bir de kapalı spor salonu hediye edecek. Galatasaray’ın Dumankaya İnşaat ile sponsor anlaşması sağlaması kasasına oldukça yüksek bir paranın girmesi anlamına da gelmektedir. UEFA ile arasında finansal kriz olması nedeniyle yeni bir sponsor bulmuş olması Galatasaray’a yeniden can katacaktır.

GALATASARAY SPONSOR

YENİ SPONSOR BULUNDU

FİNANSAL Fair-Play kriterlerine uymak için UEFA ile pazarlıklarını sürdüren yönetim diğer yandan da kulübe ek gelir sağlamak amacıyla yeni yollar aramaya devam ediyordu. Zaten bildiğiniz üzere Galatasaray Şampiyonlar liginde olduğundan buradaki sponsoru ise THY’dir. Şimdi ise Süper Lig için de forma sponsorunu bulan Galatasaray  Dumankaya ile anlaşma 3 sezon olarak imzalayacak. Aslan, ilk yıl 15 milyon ardından iki sezon da Avrupa kupalarında da geçerli olmak üzere 20 milyon TL alacağı anlaşmayla toplam 55 milyonu kasasına koymuş olacak ancak bu atılacak imzada önemli olan bölüm ise yeni yapılacak olan basketbol sahası.

 YENi SALON YENi TESiS
Galatasaray’ın Dumankaya İnşaat ile yapmış olduğu anlaşma ile Florya’daki antrenman tesislerinden ayrılacak. Dumankaya’ya bırakılacak olan Florya arazisine rezidans yapılacak. Riva’daki bin 100 dönümlük arsanın 400 dönümüne sarı-kırmızılılar için yeni tesisler hazırlanacak kalan 700 bin dönüm de Dumankaya tarafından değerlendirilmeye alınacak.Yine eklemek istiyoruz ki bu anlaşma beraber TT Arena’nın yanına yapılacak basketbol salonunun inşaatını da Dumankaya yapacak.Bu projelerin hayata geçmesiyle beraber Galatasaray’ın kasasına ise yaklaşık olarak 450 milyon dolarlık girecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.