İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2016

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Memur Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama neticesinde kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere sınav ile göç uzman yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Yıldırım Beyazıt Üniversitesine yaptırılacaktır. Sözlü sınavın ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yapılacağı bildirilmiştir. Başvuru şartları arasında ise dört yıllık eğitim veren üniversite mezunu olmak ve KPSS gibi koşullar yer almaktadır. Göç uzman yardımcılığı sınavı için iş başvurusu yapmadan önce tüm başvuru şartlarını detaylı bir şekilde okumanız başvuru neticesi açısından tavsiye edilmektedir.

GOC-IDARESI-GENEL-MUDURLUGU-PERSONEL-ALIMI-2016

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, ilanda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

3- Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP21, KPSSP30, KPSSP64, KPSSP101 puan türlerinden herhangi birinden 75 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

4- 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış (01.01.1981 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

Sınav başvuru detayları hakkında daha kapsamlı ve detaylı bilgilere ilanın tam metnini okuyarak ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra sözlü sınava kalmayı başaran adaylar için hangi belgelerin gerekli olduğu da ilanın tam metninde mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Apartman Görevlisi Arayan Apartmanlar ve Kapıcılık İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.