İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İçişleri Bakanlığı Avukat Alımı İlanı

İçişleri Bakanlığı Avukat Alımı Sınav Duyurusu 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. İçişleri Bakanlığı; Bakanlık Hukuk Müşavirliği ve bunun ile birlikte Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Konya, Mardin, Sakarya, Şanlıurfa, Van, Trabzon, Kahramanmaraş, Edirne, Samsun ve Şırnak gibi illerde çalıştırılmak üzere bünyesine toplam 30 adet avukat alımı yapacağını duyurdu. 19 Ocak 2016 – 22 Ocak 2016 tarihleri arasında sözlü sınav ile bakanlık bünyesine avukat alımları gerçekleşecektir. Hukuk fakültelerinden mezun adaylar ya da YÖK tarafından denkliği olan yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarından mezun adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. Ayrıca bu ilan için KPSS şartı da aranmaktadır. Belirtilen yılda girilen KPSS sınavındaki yine belirtilen puan türünden istenilen minimum puanı almış olmanız gerekiyor.

ICISLERI-BAKANLIGI-AVUKAT-ALIMI-2015

BAŞVURU ŞARTLARI

1-) 657 Sayılı D.M.K’nun 48. maddesinde belirtilmiş olan genel hususları taşımak,
2-) Hukuk fakültelerinden ya da bu hususta YÖK tarafından denkliği olan yurtdışı yükseköğrenim kurumlarından mezun olmak,
3-) 5-6 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılmış olan KPSS sınavının P3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak ve aynı zamanda başvuruda bulunan en yüksek puanlı 150 kişi içinde bulunmak. Bunun yanı sıra 150. ile aynı puanı alan adaylar da sınava çağırılacaktır.
4-) Son başvuru tarihi itibari ile avukatlık ruhsatına sahip olmak gibi şartlardan oluşmaktadır.

Başvurular online olarak 1 Aralık 2015 – 7 Aralık 2015 tarihleri arasında sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan “2015 yılı AvukatGiriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” linki aracılığı ile www.icisleri.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Ayrıca başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından dolayı başvuru yapacak olan adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. E-devlet hesabı bulunmayan adaylar ise PTT şubelerinden kendilerine E-devlet şifresi alabilirler. Bunun yanı sıra başvuru yapacak adaylar, iş talep formunun çıktısını başvuru tarihleri arasında almalıdır.

Giriş (sözlü) sınavına katılmaya hak kazanan adaylar 10 Aralık 2015 tarihinde www.icisleri.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Başvuru için gerekli belgeler;

a) Başvuru sırasında aday tarafından elektronik ortamda doldurulan iş talep formunun imzalanmış ve resim yapıştırılmış bilgisayar çıktısı,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),

c) Üç adet vesikalık fotoğraf,

ç) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,

d) Özgeçmiş,

e) Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği,

f) Görev yeri tercih formu, ile birlikte İş Talep Formunun çıktısını imzalayıp, resim yapıştırılmış olarak 28-31 Aralık 2015 tarihleri arasında ilgili sınav bürosuna elden teslim edeceklerdir. İstenilen belgeleri süresi içerisinde ilgili sınav bürosuna teslim etmeyen adaylar Giriş (Sözlü) Sınavına alınmayacak olup, bu adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

SINAV YERİ VE ZAMANI

Sözlü sınavın günü, yeri ve saati 4 Ocak 2016 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığı’nın resmi web sayfası internet adresi olan www.icisleri.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Buna ek olarak ise sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların başvuru formunda belirttikleri adrese de tebligat gönderilecektir.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Kasım 2015 Devlete Memur Personel Alımı Güncel İş İlanları başlıklı makalemizde Hangi Kurumlar Kasım'da Memur Alıyor, Kamuya Kasım'da Hangi Memurlar Alınıyor ve Kasım 2015 Memur Personel Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.