İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2019 Yılı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Alımı Başladı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi alımına 04.01.2019 tarihi itibarıyla başvurular başladı. Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim üyesi kadrolarına yapılacak olan başvurular 19.01.2019 tarihine kadar  devam ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi kadrolarına alınacak olan toplamda 2 Profesör, 3 Doçent ve 2 Doktor Öğretim üyesi kadrolarının hangi fakültelerde ve birimlerde olduğu ile ilgili detaylı bilgi haberimizin devamında.

İTÜ Öğretim Üyesi Alımı Hangi Fakültelerde Yapılacak ?

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde çalıştırılmak üzere 4 ayrı fakültede öğretim üyesi alımı yapıyor:

  • İnşaat Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Makina Fakültesi
  • Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

İnşaat Fakültesinde İnşaat Mühendisliği ve Geomatik Mühendisliği birimlerinde öğretim üyesi alımı yapılıyor. İnşaat Mühendisliğinde biri Doçent diğeri Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere 2 kadro açılmış durumda.

Geomatik Mühendisliğinde ise biri Profesör diğeri Doçent olmak üzere 2 kadro açılmış.

İşletme Fakültesinde açılan öğretim üyesi kadrosu İşletme Mühendisliğinde olup bir Profesör alımı yapılıyor.

Makine Fakültesinde Makine Mühendisliği birimine bir Doçent kadrosu açılmış.

Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na ise Ses Eğitimi birimine bir Doktor Öğretim Üyesi alınıyor.

İTÜ Öğretim Üyesi Başvuru Koşulları

657 sayılı Kanunun 48. ve 2547 sayılı Kanunun ise 23. 24. ve 26. maddelerinde belirtilen koşullara uyan öğretim üyeleri alınıyor. Ayrıca başvuran öğretim üyesi adaylarının İTÜ Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde (2018) belirtilen özelliklere uyması gerekiyor.

İTÜ Öğretim Üyesi Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılıyor?

İTÜ Öğretim üyesi başvuruları şahsen yapılması gerekiyor. Profesör kadrosuna başvuracak olan adaylar 6 takım ve Doçent kadrolarına başvuracak olan  adaylar ise 4 takım olmak üzere aşağıda belirtilenleri dosya halinde teslim etmeleri gerekiyor:

  • Özgeçmiş
  • Doçentlik belgesi
  • Dekan onaylı İTÜ Akademik Yükseltme ve Atama Bilgi Formu
  • Bilimsel çalışma, yayın ve başlıca araştırma eserleri

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna  başvuracak olan adaylar ise doçentlik belgesi yerine doktora belgesini ve yukarıda yazan diğer belgeleri kapsayan dosyayı 4 takım olmak üzere ilgili birime teslim etmeleri gerekiyor. Adaylar belge ve dosyalarını CD ya da taşınabilir bellek ile teslim edebilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Sürücü Kursu Öğretmeni ve Direksiyon Eğitmeni Nasıl Olunur? başlıklı makalemizde Direksiyon Eğitmeni Nasıl Olunur 2015, Direksiyon Öğretmenleri Maaşları 2015 ve MEB Direksiyon Öğretmeni Olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.