İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İTÜ 2019 Sürekli İşçi Alımı

İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı Kadroları

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin(İTÜ) yayınlandığı İŞKUR işbirliğiyle sürekli işçi alım ilanı Resmi Gazetede yayımlandı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/D maddesi ile 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında işçi alımı gerçekleştirilecek. Yapılacak işçi alımı İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek ve ilan İŞKUR resmi internet sitesinden duyurulacak. Temizlik görevlisi, aşçı, güvenlik görevlisi, bulaşıkçı ve bahçıvan kadrolarında sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek.

İTÜ Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Nereden Yapılacak?

İTÜ’ nün İŞKUR aracılığıyla gerçekleştireceği sürekli işçi alımı ilanı için başvurular İŞKUR kanallarından yapılacak. Buna göre başvuruları için;

 • İŞKUR il müdürlükleri veya hizmet merkezleri ve hizmet noktaları,
 • İŞKUR resmi internet şubesi “esube.iskur.gov.tr” adresindeki “İş Arayan” kısmı,

Kullanılabilecek. Bu iki kanal üzerinden belirlenen işçi kadrosu koşullarına uygun olan kişiler, başvuru tarihlerinde başvuruda bulunabilecek.

İTÜ Sürekli İşçi Alımı Başvuru Tarihleri

İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek İTÜ sürekli işçi alımı başvuru tarihleri ise ilan dahilinde belirtilmiştir. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitim düzeyinde alım yapılacak kadrolar için yapılacak kura çekiminde kura listeleri 16.09.2019 tarihinde belli olacak. Dolayısıyla bu tarih öncesinde gerekli koşulları sağlayan adayların, gerekli belgeler ile başvurularını yapmaları gerekiyor. Noter huzurundaki kura çekimleri İTÜ Stadyumu’nda “Beyoğlu 41. Noteri” huzurunda 17.10.2019 tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Dileyen işçi adayları buradaki kura çekimini izlemek üzere katılım gerçekleştirebilecek.

İTÜ İşçi Alımı Sınav Tarihi ve Yeri

Yapılan kura çekimi sonucunda belirlenen adaylar ve KPSS puan sıralamasına göre belirlenen adaylar sözlü sınava çağırılacak. İTÜ sürekli işçi alımı sözlü sınav tarihi ve yeri henüz açıklanmadı. Adaylar, İTÜ işçi alımı sözlü sınav tarihi ve yeri ile ilgili olarak adaylara bireysel olarak tebligatta bulunmayacak. Bu yüzden sınav tarihini öğrenmek için adayların İTÜ Personel Daire Başkanlığı resmi internet sitesi “pdb.itü.edu.tr” web adresindeki “Duyurular” kısmını düzenli olarak takip etmesi gerekiyor. Çünkü buradan yapılacak sözlü sınav ilanı, tebligat niteliği taşıyacak.

Sözlü Sınav İçin İstenen Belgeler

İlköğretim, ortaöğretim ve lisans düzeyi için yapılan kura çekiminde ve ön lisans ve lisans düzeyinde KPSS puan sıralamasına göre sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvurularını sürdürebilmeleri için belirtilen belgeleri teslim etmesi gerekecek. İşçi kadroları için istenen “spesifik” belge ve belgelerin teslimi ise yine ilanda belirtilen tarihlerde “Ayazağa Kampüsü İstanbul Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı K:3 Oda:319” adresine bireysel olarak gerçekleştirilecek.

 • İTÜ resmi sitesindeki “pdb.itü.edu.tr/matbu-formlar” sayfasındaki “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu” bilgisayar ortamında doldurulmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • 3 adet vesikalık fotoğraf,
 • Adli Sicil Belgesi(en fazla 1 ay önce alınmış olmalı),
 • SGK’ dan emekli, yaşlılık veya malullük aylığı alınmadığını gösteren belge,
 • Askerlik durum belgesi,
 • Diploma/Mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi,
 • Aşçı kadrosu için öğrenim belgesi/ustalık belgesi veya 3 yıllık deneyim belgesi,
 • Bahçıvan kadrosu için 2 yıllık mesleki tecrübeyi gösteren belge,
 • Hijyen eğitim belgesi için aslı ve fotokopisi,

Hazırlanmalı ve belirtilen adrese, yapılacak sözlü sınav duyurusundaki tarihlerde teslim edilmesi gerekir.

İTÜ Sürekli İşçi Alımı Başvuruları

İTÜ sürekli işçi alımı çerçevesinde her aday sadece bir kadro için başvuruda bulunabilecek. Diğer başvuru koşulları ise;

 • Ön lisans ve lisans eğitim düzeyindeki adaylar için ilgili KPSS puan türünden 60 puan ve üzeri puan alınmış olması gerekiyor(Ön lisans mezunları için KPSS 93, Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden).
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde yer alan süreler geçmiş bile olsa kasten işlenmiş suçtan 1 yıl veya daha fazla ceza almamış olmak ve af kapsamından faydalansa dahi devlete karşı işlenmiş suçtan mahkumiyet giymemek gerekiyor.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarındaki ilgili disiplin mevzuatı kapsamında görev ve meslekten ihraç edilmemiş olmak gerekiyor.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48.maddesindeki birinci fıkranın “A” bendindeki 1, 4, 5, 6, 7 ve 8 numaralı alt bentlerindeki koşulara uygun olmak gerekiyor.
 • Bedensel veya fiziksel olarak göreve başlama ve icra etmeyi engel edecek sağlık sorununa sahip olmamak gerekiyor.
 • İşçi kadrosuna göre belirtilmiş olan özel sertifika ve belgeye sahip olmak ve diğer koşulları sağlamış olmak gerekiyor.
 • Aşçı kadrosu(18 yaşını doldurmuş olmak yeterli) dışındaki diğer kadrolarda 18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Şeklindedir. Bu koşulları sağlayan adaylar, İTÜ sürekli işçi alımı başvurusunu yapabilecek.

Alım Detayları için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Volkswagen Manisa Alımları, İş İlanları ve Başvuru başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.