İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kamuda Asıl İşi ve Yardımcı İşi Yapan Taşeronlar Kadroya Alınıyor

Kimler Kamuda Asıl İş ve Yardımcı İş Yapıyor?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün yapılan açıklama doğrultusunda kamuda çalışan ve asıl işi yapan tüm taşeronların kadroya alınacağı duyuruldu. Ayrıca Ahmet Davutoğlu, vaatleri arasında olmamalarına rağmen kamuda yardımcı işlerde çalışan taşeronların da kamuya alınacağını belirtti. Böylece kamuda çalışan asıl işi ya da yardımcı işi yapan herkesin kadroya alınacağını duyurdu.

KADROYA-ALINACAK-ISCILER

Böylelikle dışarıda kalan hiçbir taşeron işçisinin kalmayacağını belirtti. Başbakan Davutoğlu’nun bu açıklamasını dinleyenler ise coşkulu bir şekilde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu alkışladı. Kamuda asıl işi yapan taşeronların kadroya alınması beklenen bir olaydı fakat yardımcı işi yapanların da kadroya alınması haberi adeta şok etkisi yarattı. Kamuda yardımcı işi yapanlar bu haber karşısında çok mutlu olduklarını ifade ediyorlar.

Ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu, bunun ile ilgili yasa tasarısının önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacağını belirtti. Yardımcı işlerde sürekli olarak çalışıp emeklilik hakkını elde etmemiş olanların da kamuya alınacağı açıklandı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Resul Kurt bu durumu şöyle değerlendirdi:

“Aslında beklenen 150 -200 bin işçiyi ilgilendiren bir açıklama bekliyorduk ama Başbakan daha geniş kapsamlı bir açıklama yaptı. Bundan sonra nasıl kadroya alınacaklar, nasıl bordrolama işlemi yapılacak, bunların hepsi bir süreç, hepsini takip edeceğiz. Bütün bunlar yasal düzenlemelerle belirlenecek. 700 bin kişiyi yakından ilgilendiriyor.”

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. safiye gozutok dedi ki:

  okulda calişmak kadro istiyom

 2. süleyman dedi ki:

  okullarda typ çalışanları kadroya alınacakmı

 3. mehmet dedi ki:

  Meraba admin bey taşeronlar için yapılacak sınavı geçemeyince iştenmi atılacaz çok teşekkür ederim

 4. murat alfa dedi ki:

  Hocam asıl işler neden açıklanmadı belediye taşeron parkbahçeler kadro va

 5. leventçelik dedi ki:

  Hocam parkbahçeler de 4yıldır aralıksız çalışıyorum kadro varmı

 6. mehmet dedi ki:

  Meraba admin ne olur kusura bakmayın şununda ne anlama geldiğini öğrenebilirmiyim
  KİMLER YARARLANAMAYACAK?

  Ağbal, “Yaptığımız yasal düzenleme hazırlığında 12 ay boyunca ve tam zamanlı olarak çalışanları öngörüyoruz. 6 aylık bir çalışma dönemi için 3 aylık geçici bir çalışma süreci olabilir, o kişiler yararlanamayacaklar” dedi.

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet Bey, 1 Kasım 2015 tarihinden önce çalışmaya başlayan taşeronlar kamuya geçebilecek.

 7. mehmet dedi ki:

  Meraba admin bey ben iskide çalışan taşeron bir mühendisim işe 1 kasım dan 2 ay önce işe girdim.ama anlamadığım şey 12 aymı çalışmam lazım ki kadro almak için .teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Açıklamalara göre 1 Kasım 2015 tarihinden önce işe girmiş olmak ve halen çalışıyor olmak gerekmektedir.

 8. cemal dedi ki:

  kamu da çalışan özel güvenlik görevlileri de dahil mi

  1. Admin dedi ki:

   Büyük ihtimalle evet, Cemal Bey.