İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

KPSS Mağdurları İçin Yeni Sınav Yapılacak Mı

28.04.2015

Memur-Sen : KPSS Mağdurları İçin Yeni Sınav Yapılsın

Merhaba Sayın Okurlarımız. Her geçen gün yeni bir dalga operasyonu ile gündeme gelen ve gözaltıların bir türlü bitmediği KPSS Soruşturması için ülkemizin en büyük Memur Sendikası olan Memur-Sen tarafından Anadolu Ajansına yapılan açıklamaya göre Yeni bir sınav yapılması gerekiyor dendi.Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Sendikaları Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu açıklamanın devamında KPSS’de yaşanan usulsüzleri işaret ederek bu süreç içerisinde haksız bir menfaat elde ederek çeşitli konumlara gelenlerin bu konumlarının ellerinden alınması ve tekrar yarışma sürecinde sıfır noktasına bırakılmasını istedi.

Yeniden KPSS olacak Mı

Yaptığı konuşma da o dönemlerde yapılan sınavlarda ÖSYM’nin gerekli sınav güvenliğini tam alamaması nedeniyle ortaya çıkan ve bazı yapılanmaların lehine kullanılması evli olanlardan 310 kişinin yüksek puanlarla kamuya yerleştiklerini artık herkesin bildiğini ve bu ortamın tekrar yaşanmaması için bu haklarının  ellerinden alınması ve hakkı yenen masumlar için tekrar haklarının iade edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yeniden KPSS Yapılması Gerekiyor: Ali Yalçın konuşmasının sonunda  Kpss’de yaşanan bu kopya skandalı ve haksız yerleştirmelerin olmasıyla yaşanan mağduriyetlerin ancak yeniden sınav yapılması ile ortadan kaldırılacağına dikkat çekti. Siyasi iradeden de bu yönde taleplerin geldiğini Sorumluların bu durumu ötelemek ve üzerini kapatmak geçiştirmek gibi bir lükslerinin olmadığını bu hayati süreçte yaşanan hatayı düzeltmeleri gerektiğini ve mağdur olanlar için bir önce bu hakları geri verilmelidir şeklinde bir açıklama yapıldı.

İş İlanlarım.Net Yorumu: Umuyoruz ki başkanın dediği herkes tarafından duyulur ve bu sınavlarda mağdur olanlar için yeni sınavlar yapılır. Bu sayede insanlar tekrar sınava girer ve hak ettikleri puanı şeffaf bir ortamda alırlar yerleşebilenler yerleşirler.

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. volkan dedi ki:

    iyide hakkıyla hukukuyla atanmış 200 bine yakın masum insan var onlar ne olacakmış yazık değilmi o insanlara !!!

    1. Admin dedi ki:

      Volkan Bey Haklısınız ancak hakkıyla atananlar için mutlaka gerekli çalışma yapılır.