İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı Dolar Zirveye Oturdu

Merkez Bankası Kararı Doları Fırlattı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının bugün yapmış olduğu toplantıda almış olduğu faiz kararı neticesinde dolarda büyük bir yükseliş gözlemendi. Merkez Bankası yıl içerisindeki faiz kararında bir değişiklik yapmamaya karar vermesinin hemen ardından piyasalarda kıpırdanma oldu. Merkez Bankası Para Kurulu tarafından yapılan açıklamada politika faizini yüzde 7.5 oranında kalmasına karar verdi. Ayrıca merak edilen faiz koridorunun alt bandı ise yüzde 7,25’te kaldı. Yine alt band ile ilgili olan  koridorun üst bandı ise yüzde 10,25’te sabit bırakıldı. Durum böyle olunca Dolar ise 2.87 Liradan işlem görmeye başladı. Merkez Bankasının faiz açıklamlarından sonra döviz kurlarında yaşanan bu hareketlilik ülke ekonomisine nasıl yansıyacağı merak konusu.

Merkez Bankası Faizi Dolar

MERKEZ BANKASI PARA KURULU TOPLANTI SONUCU

a)Gecelik faiz oranları: Marjinal fonlama oranı yüzde 10,75, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranı yüzde 10,25, Merkez Bankası borçlanma faiz oranı yüzde 7,25,

b)Bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı yüzde 7,5,

c)Geç Likidite Penceresi faiz oranları: Geç Likidite Penceresi uygulaması çerçevesinde, Bankalararası Para Piyasası’nda saat 16.00–17.00 arası gecelik vadede uygulanan Merkez Bankası borçlanma faiz oranı yüzde 0, borç verme faiz oranı yüzde 12,25.

Merkez Bankası Faiz Duyurusu İçin TIKLAYINIZ

DOLAR REKOR KIRDI REKOR.!

Merkez Bankasının kararını açıklamasının ardından hemen tepki gösteren dolar Türk Parası karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Şuan için 2.87 Liradan işem gören dolar kuru yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Durum ne kadar böyle sürecek uzmanlar net ortak bir karara varmamış olsa da doların yükselişinin devam edeceği konusunda söylentiler dolanıyor. Yani dolar daha uzun bir süre yani erken seçime kadar bu seviyelerde olması beklenenler arasında yerini alıyor.

DOLAR YATIRIMCISI YATIRIMA DEVAM ETMELİ Mİ ?

Dolara yatırım yapmış olanlar şuan eminiz ki bozdurup kar elde etmek istiyor. Bu sizin kendi hür iradeniz ile alabileceğiniz bir karar olduğunu belirtmek istiyoruz. Ancak dolar .2.90 Lirayı görür mü diye soracak olursanı cevabımız Evet olacaktır.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan 2015 Yılında Cep Telefonlarına Zam Gelecek Mi Belli Oldu başlıklı makalemizde 2015 Yılı Cep Telefonu Fiyat Muamması, Cep Telefonu Fiyatları İçin Kesin Karar ve Ekonomi Bakanı Cep Telefonu Açıklaması hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.