İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Mimarlık ve Mühendislik Bölümlerine Başarı Barajı Geliyor

Üniversiteye Girişte Mühendislik ve Mimarlık Bölümlerine Baraj

Merhaba Sayın Okurlarımız. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 yılı yani gelecek yıldan itibaren üniversiteye girişte belirtilmiş olan Mimarlık ve Mühendislik fakültelerini seçecek olan öğrenciler için baraj sıralama puanı getirilecek. Bildiğiniz üzere şuan tıp ve hukuk fakültelerinde uygulanan bu başarı baraj sırası artık mühendislik ve mimarlık fakülteleri için de geçerli olacaktır.Yükseköğretim Kumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç yapmış olduğu açıklamalarla gelecek yıl için eğitim öğretim yılı için ne gibi yenilikler yapılacağı hakkında detaylar verdi. Yapılacak olan yenilikler sadece bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca öğretmen adaylarının başına dert olmuş olan Formasyon için de bazı düzenlemeler geliyor.

yök mühendislik ve mimarlık baraj haberi

MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK İÇİN BARAJ

YÖK Başkanı kesin bir dille gelecek yıl için aynı tıp ve hukuk fakültelerinde olduğu gibi Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri için de baraj koyacağız dedi. Ayrıca yapılan açıklamalarda Ziraat Fakülteleri içinde ve Su Ürünleri Fakülteleri için de sorunların devam ettiğini bu bölümler içinde yeni uygulamalar masada dedi.

ÖĞRETMENLİK FORMASYONU İÇİN DÜZENLEME

YÖK Başkanının da bu öğretmenlerin formasyon durumundan oldukça mağdur olduğu aşikar. Bu konu üzerinde de duran başkan çığrından çıkan bu durumun bir an önce düzeltilmesi için konuyu ele alacaklarını belirtti. 2016 yılı için üniversiteye girişte bazı değişiklikler yapılacağı ortada. Ayrıca buna ek olarak öğretmenlerin görev yapabilmesi için almak zorunda olduğu formasyon için de bazı düzenlemeler yapılacaktır.

ÜNİVERSİTELER İÇİN DÜZENLEMELER

Ülkemizde faaliyet gösteren devlet üniversiteleri arasında bir lig oluşturulmalı ve başarı buna göre belirlenmelidir şekilde bir açıklama yapan YÖK Başkanının bu sözlerinden de anlayacağınız üzere üniversitelerde görev yapan öğretim görevlileri ve diğer eğitimcilere yönelik bazı çalışmalar yolda diyebiliriz.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan ÖSYM'den KPSS'de 7 BİN Adayın Net Sayısına İlişkin Açıklama başlıklı makalemizde Coğrafya ve Sosyal Bilimler Ataması Ne Zaman Yapılacak, KPSS ÖABT Netler Yanlış Mı Hesaplandı ? ve ÖSYM Medyada Çıkan Haberleri Yalanladı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.