İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Mucur Belediye Başkanlığı 2 Tane Geçiçi İşçi Alımı Yapacak

Mucur Belediyesi tarafından yapılacak 2 geçici işçi alımında adayların taşıması gereken durumlar duyuruldu.

Adayların Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Genel Durumlar

 • İlgili talebe uygun adayların, ilan tarihinden başlayarak 5 gün içinde İŞKUR il merkezi ve hizmet noktalarından ya da www.iskur.gov.tr web sitesinden başvuruları alınacak. Son başvuru günü tatil günüyse tatilden sonraki ilk iş günü başvuru alınmaya devam edecek
 • Aynı kamu kurumunun veya kuruluşunun aynı günde birden çok işçi talebi olduğunda işçinin başvuracağı sadece bir başvuru kabul edilecek.
 • EKPSS kapsamında engelli işçi alımlarına başvuran adaylar, başvuru yapacakları sınav puanının yılını başvuru sırasında seçecekler. Başvuru süresi bitince yapılmak isteyecekleri değişiklik kabul edilmez.
 • İşçi alımına başvuracak adaylar listeyi başvuru sırasında işaretleyecek. Sonrasında yapılan işaretlemeler geçersiz sayılacak. işaretleme yoluyla seçecekler. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
 • KPSS ve EKPSS kapsamındaki işçi alımına başvuracak adaylardan puan üstünlüğüne bakılacak ve önceliğe sahip adaylar arasından belge tarihinin eski olmasına bakılarak bir sıralama yapılarak belge tarihine göre alınacak personel sayısının dört katını geçmeyen şekilde geçerli liste sınav için alım yapacak olan kuruma bildirilecek.
 • Kura usulü taleplere başvuranlardan  önceliğe sahip olanların tamamı ilgili kuruma bildirilecek
 • Kura noter huzurunda yapılacak. Kura çekimi sonucunda önceliğe sahip olanlar da dahil edilerek alım şartlarını karşılayan tüm adaylar arasından alınacak sayı kadar asil ve yedek aday için kura çekilmiş olacak.
 • İşçi alımında kura sonucunda alımı kabul edilen adayların, eğitim durumları, tecrübeleri, öncelik durumları, mesleki belgeleri, yabancı dil durumları şahsen alım yapacak kuruma belgelenmelidir. Belgenin ne zaman teslim edileceği ve teslim edileceği yer kurum tarafından ilan edilecek. Belgeleme yapmayan ya da yanlış beyan verenler listeden çıkarılacaktır.
 • Sınava katılma hakkı kazanan kişiler, alımı yapacak kurumun internet adresinden açıklanacak. Bu duyuru tebliğ sayılacak ve adaylara posta yoluyla tebliğ yapılmayacak
 • Önceliği olan kişiler, başvurdukları işe alımı yapacak kurum tarafından davet edildiklerinde zorunlu sebepler haricinden gitmeyen, sınava girmeyen, işi kabul etmeyen ya da kamu kurumlarında sürekli işçi grubunda işe başlayanların önceliği kaldırılacaktır.
 • Başvuru yapan kişilerin adres sistemindeki kayıtlı adresleri kabul edilecek. İlçenin, ilin ya da bölgenin düzeyinde alınacak işçilerin başvuru süreleri içinde resmi adresini değiştirmeleri durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Gerçek olmayan belgeleme yapanlar ve beyan verenler için ilgili kurum başvuruyu geçersiz sayma ve işe girmesine engel olmayla birlikte yasal işlem yapma hakkına sahiptir.

Özel Durumlar

Alım 5 ay 29 gün süreyle yapılacaktır. Adaylar duyuruları www.mucur.bel.tr adresinden takip edebilecekler. En az ilkokul en çok lise seviyesinde beden işçisi alımı yapılacaktır.

İlanın tam metnini incelemek için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 2020 Yurt Dışı İnşaat İş İlanları - Yurt Dışındaki Türk İnşaat Firmaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.