İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Öğretmene Hakaret Eden Veliye 4 Yıla Kadar Hapis Cezası

Öğretmene Hakaret Edene 4 Yıla Kadar Hapis Cezası Talebi

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere ülkemizde insanlar birbirine hakaret etmeleri durumunda dava açabiliyor. Geçtiğimiz günlerde bir velinin öğretmene hakaret etmesi nedeniyle bu durum meydana geldi. İstanbul’da yaşanan bu olay İlköğretim okulunda sınıf öğretmenliği yapmakta olan öğretmen kendisine geçen yıl okul aile birliği toplantısında “Fare suratlı, yılan gözlü, yılan gözlerini oğlumun üzerinden çekeceksin, seni pişman edeceğim” dediği iddia edilen 45 yaşındaki veliden şikayetçi oldu. Şikayetlerin değerlendirilmesi üzerine de “Görevi başındaki memura hakaret ve tehdit” suçlarından dolayı İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi tarafından öğretmen söylediği sözlerden dolayı dava açıldı ve dava da veliye bu durumundan dolayı 4 yıla kadar hapis cezası istendi. Görevi başında bulunan bir öğretmen devlet memuru olduğundan kendisine yapılan hakaret ve tehditler suç unsurudur.

ÖĞRETMENE HAKARET 4 YIL HAPİS

ÖĞRETMENE HAKARET VE TEHDİT 

Dava dosyasına göre; okul aile birliği toplantısına katılmak isteyen öğretmen, daha önce oğluna kötü davrandığını ileri süren veli ile karşılaşınca, veli öğretmene “Fare suratlı” dedi. Öğretmen tarafından “Terbiyenizi takının” şeklinde uyarılan veli “Yılan gözlü, haddini bil, yılan gözlerini oğlumun üzerinden çekeceksin yoksa seni pişman edeceğim” diyerek öğretmeni tehdit etti.

Öğretmenin bu durumdan rahatsız olması üzerine Veliden şikayetçi oldu ve söz konusu olan hakaret ve tehditleri yaptığı öne sürülen Veli Hakkında da ” Görevi başındaki memura hakaret ve tehdit” suçlarından dolayı dava açıldı.

4 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Velinin 1 yıl 6 aydan 4 yıla kadar hapsi istenirken, müşteki durumdaki öğretmen ise ifadesinde “Bana ‘Fare suratlı’ dedi. ‘Terbiyenizi takının‘ dedim ama kendisi hiddetlenerek bana ‘Yılan gözlerini oğlumun üzerinden çekeceksin, seni pişman edeceğim’ diyerek üzerime yürüdü. Sanıktan şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum” dedi.

Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

VELİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKİYOR

Veli Toplantılarında istenmeyen bu durumların yaşanmasının tek nedeni öfke kontrolüdür. Öfkenizi kontrol edemiyorsanız ve karşıdaki kişinin sıradan biri olmadığını unutuyorsunuz ve olanlar oluyor. Karşıdaki gibi Milli Eğitim Bakanlığının bir memuru daha öncesinde bir ÖĞRETMEN. Öğretmenlerin yeri ülkemizde her zaman ayrıdır. Bu yüzden bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız öğretmenlerle ikili diyaloglarınızda son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi halde bu yaşanan örnekten de anlayacağınız üzere hapis cezası istenebilir.

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.