İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

PTT Dağıtıcı Personel Alımında Sürücü Belgesi Değişikliği

PTT Dağıtıcı Personel Alımında Aranan Şartlar Değişti.!

Merhaba Sayın Okurlarımız. Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş tarafından yapılan açıklamaya göre PTT bünyesinde istihdam edilecek personellerin alınmasında bir takım değişiklikler yapıldı. Bildiğiniz üzere Temmuz ayında PTT bünyesinde yüzlerce personel alımı yapıldı. Bu kadrolardan büyük bir bölümü de dağıtıcı kadrosuna ayrılmıştı. Kamu Personeli Seçme Sınavı olan KPSS’den en az 50 puan alanların başvuruları değerlendirmeye alınan bu kadro için artık farklı şartlara aranmaktadır. Yani mevcut şartlara bir takım sürücü belgelerinin de olmasına dair yeni eklemeler yapıldı.  PTT’den yapılan açıklamaya göre “Şirketimizin personel alımlarında Dağıtıcı pozisyonu için başvuru yapacak adaylarda “ En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak”  şartı yanında 01/01/2016 tarihinden itibaren “A2 sürücü belgesine sahip olmak ” şartı da aranacaktır.” ifadelerine yer verildi.

PTT DAĞITICI ALIMINDA ŞARTLAR DEĞİŞTİ

PTT DAĞITICI PERSONEL ALIMINDA ARANAN ŞARTLAR

Bu konuda sizleri bilgilendirmenin faydalı olacağını düşünüyoruz çünkü yıl içerisinde büyük alımlar yapan PTT için yeni bir ilan çıkması durumunda bu kadroda aranan şartlara şimdiden hakim olmanız ve PTT’de çalışmak için eksik şartları yerine getirmeniz son derece önemlidir. Bu yüzden PTT Dağıtıcı Personel alımında ne gibi kriterler aranıyordu ve hangileri eklendi aktaralım.

DAĞITICI İÇİN KRİTERLER

1) En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların, ekli listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.
2) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı olduğunu, erkeklerde en az 1.68 cm, bayanlarda en az 1.60 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
3) Görev aktif olarak araç (Panelvan tipi) kullanmayı gerektirir bir görev olduğundan en az B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNE sahip olmak.
4) KPSS P93 puan türünden en az 50.00 puan almış olmak.

NOT: Denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların ilgili bölümlerinden mezun olanlar da başvurabilecektir.

EK OLARAK : PTT tarafından yapılan açıklamaya göre bu kriterlere ek olarak artık 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren A2 Sürücü Belgesi yani motor kullanabilmek için ehliyet sahibi olmak şartı da eklendi. Eğer PTT Kadrolarında dağıtıcı olarak görev almak istiyorsanız B Sürücü belgesinin yanına bir de A2 Motor Sürücü Belgesi eklemeniz gerekecektir.

Yani artık PTT Dağıtıcı Personel alımında B Sürücü belgesine ek olarak A2 Motor Ehliyeti Sahibi olmanız gerekmektedir.

PTT En Son Personel Alımı Başvuru Şartları ⇐ ( İlana Bak )

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.