İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sisi Ne Demek? Erdoğan’ın İmamoğlu’nu Benzettiği Sisi Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ı desteklemek için seçime 4 gün kala açıklamalarını netleştirdi. İstanbul Sancaktepe’deki toplu açılış töreninde çarpıcı açıklamalarda bulunan Erdoğan, Pazar günkü seçimlerin adayları için oy vurgusunda bulundu. Her seçmenin sandığa gitmesi üzerinde önemle duran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı?” çıkışıyla dikkatleri çekti. Peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının detaylarında hangi ifadeler yer aldı? Erdoğan, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na hangi benzetmeyi yaptı? Sisi ne demek? İşte İstanbulluların yerel seçime giderken Sisi konusuna dair merak ettiği bütün detaylar…

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “20 yıl öncesinde Sancaktepe var mıydı?” şeklindeki ifadeleri ile açılışını gerçekleştirdikleri. İçerisinde kongre binası, çok sayıda okul, spor sahası, çocuk bahçesi ve cami gibi toplumsal hizmet faaliyet yerlerinin bulunduğu projeleri anlatan Erdoğan; “28 kalem yatırımın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm bu hizmetleri ilçemize kazandıran belediyelerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşmasının Detayları

Sancaktepe’nin gelişiminden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, altyapı ve üstyapı çalışmaları ile 23 Haziran yerel seçimlerine de vurgu yaptı. Pazar günü akşam farklı bir müjde ile Türkiye’nin yola devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan;” 20 yıl öncesinde böyle bir Sancaktepe var mıydı? Altyapısıyla üstyapısıyla, okullarıyla, mesire yerleriyle acaba böyle bir Sancaktepe var mıydı? Burada da çöp dağları yok muydu? Biz iktidar olduk Sancaktepe çok farklı bir ilçe oldu. Sancaktepe küllerinden doğdu. Diyor ki 25 senede ne yaptınız? Bunu diyen Binali Yıldırım kardeşimin karşısındaki aday. Adam sanki İstanbul’da yaşamamış. Onlar bu işte çok çok acemi. Bizim lugatımızda yalan ve iftiranın yeri yok. Halka karşı başka konuşup, arkada başka işler yapmaya bu milletin karnı toktur. Türkiye bu popülist siyaset anlayışı yüzünden altın yıllarını kaybetmiştir. Pazar günü akşamı farklı bir müjde ile yola devam etmeliyiz” diye konuştu.

Tekrarlanan 31 Mart yerel seçiminin sonuçlarının açıklanmasında sonra gösterilen iç ve dış tepkilere dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan; ”Darbelerden, krizlerden medet umar hale gelmişlerdir. Duvarlara ne yazdılar: Zulüm 1453’te başladı dediler. Bunu yazanlar CHP zihniyeti. Şimdi bu zihniyet pazar günü sizden oy isteyecekler. Zulüm 1453’te başlamadı. Gönüllerin fethi 1453’te başladı. 31 Mart’ta seçimin neticesine en çok sevinenler arasından Yunanlar vardı. Gazetelerine attıkları başlıkları hatırlıyorsunuz değil mi? Rahmetli Muhammed Mursi’nin darbeyle devrilmesiyle söylenen sözleri hatırlayınız. Bilhassa muhalefete yakın sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajları biliyoruz. Erdoğan’ın akıbetini Mursi’nin akıbetine benzetenler Sisi zihniyetidir. Biz kefenimizi giyerek zaten bu yola çıktık. Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz. Mursi mahkeme salonunda 20 dakika yerde çırpınıyor. Yetkililer Mursi’ye müdahale etmiyorlar, Mursi eceliyle değil, öldürülmüştür. Naaşını köyüne defnetmediler. Önümüzde G-20 var. Gündeme getireceğimiz konulardan biri bu olacak. Bizler hakkın ve haklının yanında olacağız. Zalimlerin karşısında olacağız” dedi.

“Ülkemizi Faşist Zihniyete Teslim Etmeyeceğiz”

Türkiye içerisinde yer alan ve dışarıdan gelen faşist zihniyetini sözleri ile gözler önüne seren Cumhurbaşkanı Erdoğan;” Ülkemizi ve İstanbul’u halk düşmanı bu faşist zihniyete pazar günü teslim etmeyeceğiz. 31 Mart’taki seçimin galibi hiç tartışmasız Cumhur İttifakı’dır. Peki o zaman neden 23 Haziran’da seçim yapıyoruz. Çünkü kasıtlı yanlışlar tespit ettik. İki aday arasındaki fark 29 binden 13 binli rakamlara kadar düştü. Bunun adı ‘oylar çalındı’dır. Birileri ısrarla diyor ki öyleyse hırsız kim? Onlara şöyle söylemek lazım, soruyu soran. AK Parti’nin oylarını buharlaştıran, bu tezgahı kuran kimse hırsız odur. İlla ismiyle mi söylemek lazım. Hırsız kendini bildiği için çırpınıp duruyor” dedi. İstanbul yerel seçimlerindeki CHP-İYİ Parti ortak adayına ilişkin söylemlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan; ”CHP’ye destek ya yurt dışından ya Kandil’den ya da Selo’dan geliyor. Selo ne diyor? oylar CHP’nin adayına diyor, Kandil ne diyor. Oylar CHP’ye… İYİ Parti’ye oy veren kardeşlerim bu terör örgütünün desteklediği partiye oy verecek mi? Şimdi biz hani İstanbul’a belediye başkanı seçiyorduk. Terör örgütü niçin bu kadar yakından ilgileniyor. Bunların her şeyleri gibi siyasetleri de sahte. Bizim adayımız Binali Yıldırım’ın üzerine biz kimseyi tanımayız. Türkiye’nin en iyi proje adamını biz İstanbul’a aday yaptık. İki adayın katılımıyla yapıyan program öncesi ve sonrası yaşanan hadiseleri takip ettiniz değil mi? CHP’nin adayıyla biraraya geliyor. Soruları konuşuyorlar. Moderatörlük yapacaksın bir tv progmana çıkacaksınız. Bu programdan önce soruları CHP’nin adayına veriyorsun. Eğer adilsen her iki adayı da davet edersin. CHP adayı Sayıştay raporlarından belediye raporlarına kadar öyle yalanlardan bahsetti ki Binali bey hangisine cevap vereceğini şaşırdı. Yalan konusunda kendi genelbaşkanıyla yarışıyor. Programdan önce 45 dakika görüşmüşler. Bu görüşmeyi 2-3 dakika olarak açıkladı. Peki biz bu durum karşısında ne diyeceğiz. O kadar çok tutarsızlığı var ki artık çetelesini tutamaz olduk. Milletin gözünün içine baka baka yalan söylenen bir durumla karşı karşıyayız” diye kaydetti.

Sisi Kimdir? Sisi Ne Demektir?

3 Temmuz 2013 yılında gerçekleşen ve etkileri hala süren Mısır darbesinin lideri Genelkurmay ve Savunma Bakanı Abdulfettah El Sisi herkes tarafından merak ediliyor. Mısır’da ülkenin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve iktidarı gerçekleşen darbe ile yönetimini kaybetti. Dönemin Genelkurmay Başkanı Abdulfettah El Sisi komutasındaki Mısır Silahlı Kuvvetlerinin hükumet ve eylemcilere verdiği 48 saatlik uzlaşma süresinin dolması üzerine 3 Temmuz günü yönetime el koymuştu.

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.