İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Taşeronların Kamuya Geçiş Memur Olma Sınavı Detayları

Taşeronların Kamuya Geçiş Sınavı Nasıl Olacak?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Yakın bir geçmişte Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan duyuru neticesinde kamuda taşeron olarak çalışan ve asıl işi yapanların kadroya alınacağı duyurulmuştu. Ardından yapılan ikinci bir açıklama ise hem asıl işi yapanların hem de yardımcı işi yapan taşeronların kamuya geçişinin sağlanacağı açıklamasıydı. Tüm bu açıklamaların ardından kamuda taşeron olarak çalışan işçiler ise bu durumun nasıl olacağını merak ettiler.

TASERONLARIN-KAMUYA-GECIS-SINAVI

Ardından yapılan açıklamalar doğrultusunda ise taşeronların kamuya nasıl geçeceğinin detayları açıklığa kavuşmaya başladı. Öncelikli olarak taşeron olarak çalışan işçilerin “özel sözleşmeli personel” adı altında 3 yıllık sözleşme doğrultusunda istihdam edileceği bildirildi. Ayrıca kamuya geçişlerin ise sınav ile olacağı açıklandı. Bunun yanı sıra kamuda taşeron olarak çalışanların kamuya geçebilmesi için 1 Kasım 2015 tarihinden önce çalışmaya başlamış olmaları gerekiyor.

Bunun yanı sıra memur olabilmek için memur olma şartları taşeron adaylardan aranacak olan kriterler arasında yer alıyor. Dolayısıyla memur olabilmek için aranan tüm şartları memur olmak isteyen karşılaması gerekiyor. Taşeronların kamuya geçiş sınavı hakkında detaylı bilgiler ise ilerleyen zamanlarda açıklanacak. Ayrıca sınav ile birlikte bir diğer merak edilen konu ise mali haklar durumudur.

Taşeron olarak kamuda çalışanların, özel sözleşmeli personel olarak üç yıllık sözleşme imzaladıktan sonra da ücretlerinin aynı olacağı belirtilmiştir. Bunun ile birlikte 4A emeklilik kapsamında değerlendirileceklerdir. Ayrıca özel sözleşmeli personellerin mali hakları ise toplu sözleşmeler ile belirlenecektir. Ayrıca belediyede çalışan taşeronların belirsizlik durumunun da ortadan kalkması planlanıyor.

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.