İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Taşkömürü İşçisi 10 BİN Kişiyle Toplu Sözleşme İmzalandı

Türkiye Taşkömürü Madencileri Toplu İş Sözleşmesi Detayaları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesinde bulunan 10 bine yakın Maden İşçisi için Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı. Gelecek yıl için maaşlara yapılan zamlar yüzde 11 olarak anlaşılırken 2. yıl için bu zammın toplam yüzde 6 zam olması için karar bağlandı. 26.Dönem Toplu İş Sözleşmesi olarak yeni alınan bu kararın tüm madenci kardeşlerimize vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.Bu sözleşmenin detayları hakkında da bilgi vereceğiz. Hem maden işçilerini hem de ailelerini yakından ilgilendiren toplu sözleşme ile maden işçileri hak ettikleri maaş zammını almış olacak. Yapılan bu toplu sözleşme  Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) ile işçileri temsilen Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) arasında oldu ve 1 Ocak 2015- 31 Aralık 2016 tarihleri için geçerli olacaktır.

Maden işçileri tkk toplu SözleşmeMADEN İŞÇİLERİNE ZAM YAPILDI

Türkiye Taşkömürü Kurumu (ZONGULDAK)’ta çalışan 10 bin maden işçisinin maaşları gelecek yıldan itibaren zamlı olacaktır.Bu zamların maaşlara nasıl yansıyacağı konusunda da bir açıklama yapıldı.

Verilen bu müjdeli haber neticesinde yılın ilk 6 ayı için % 6 oranında bir zam yapılacakken ,yılın  ikinci 6 ayı için yüzde 5, 3 ve 4’üncü 6 aylarda yüzde 3’er zam kabul edildi. Ayrıca bu müjdeli haberi veren TTK Genel Müdürü Burhan İnan’a tüm işçi kardeşlerimiz adına teşekkürü bir borç biliriz.

ZOR ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞAN EMEKÇİLERİMİZ.!

Burhan İnan tarafından yapılan açıklamada zor şartlarda görev yapan madenciler için yeni haklar verilecektir.Ayrıca işçilerin alabileceği bir maaş farkı da gündemde. Bu konu hakkında da gerekli çalışmaların devam ettiği müjdesi verildi.Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaz ise 28 Ağustos 2015 tarihinde bu fark zammının ödeneceği belirtti. Zor günlerden geçildiğini fakat işçilerin taleplerinin büyük bir çoğunluğunun sağlandığını bu yüzden bu toplu iş sözleşmesinin herkese hayırlı olması temennisinde bulunan yetkililer açıklamalarına devam etti.

Kamu İş Genel Sekreteri Erhan Polat tarafından da üretimin daha verimli olması fakat iş kazasının olmadığı bir madencilik istediklerine vurdu yaptı.Toplu iş sözleşmesine yakışan bir şekilde madencilerden üretim beklediklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Hakim Olmak İçin Hukuk Harici Bölümlerden Alım Yapılacak başlıklı makalemizde Adalet Bakanlığı Hakimlik Sil Baştan, Hakim Olmak İçin Farklı Uygulamalar ve Hangi Bölüm Mezunu Hakim Olabilecek hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.