İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Üniversite Öğrencileri İçin Pasaport Harçları Kaldırılıyor

Üniversite Öğrencilerine Müjdeli Haber

Merhaba Sayın Okurlarımız. Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde Antalya’da mitinginde yapmış olduğu açıklamalara gençler için önemli açıklamalarda bulundu. Üniversite öğrencileri eğer yurtdışına çıkmak isterse ve bunun için ihtiyacı olan pasaport çıkartması durumunda öğrencilerden harç alınmayacak.Bildiğiniz üzere pasaportlar belirli zaman dilimlerinde yenilenmesi gerekmektedir. Bu yüzden de üniversite öğrencilerinin geneli mağdur olmakta bunun için para ayıramamaktadır. Başbakan Gençlerin sesini duydu ve gençlerin ülke dışına çıkmalarında bir kolaylığa gidileceğinin müjdesini verdi.Daha öncesinden üniversite öğrencilerinin GSS’den dolayı mağdur oldukları konusunda talepleri değerlendiren başbakan gelir testi yapılamamasından dolayı biriken borçlar için “stres yapmayın” demişti ve arkasından da borçların tamamen silineceğinin müjdesini verdi.

PASAPORT HARÇLARI KALKIYOR

GENÇLER İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Antalya Mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu gençlerin sevineceği farklı alanlarda müjdeler verdi. Bunlardan ilki öğrencilerin ve işsiz gençlerin “Geçmişe dönük tahakkuk eden borçlarınızı bu genel sağlık sigortası gelir testi üzerinden tahakkuk eden borçlarınızın hepsini de sileceğiz.”demesi oldu.

HARÇ ÜCRETLERİ KALKIYOR

Öğrencilerden yurtdışına çıkmaları için gerekli olan pasaportlardan alınan harçlar kaldırılıyor. Yurt dışına çıkan gençlerden harç almayacağız, pasaport harcı ödemek yok.

THY ÖĞRENCİYE İNDİRİMLER

Başbakan tarafından öğrencilere müjdeli haberler elbette bunlarla sınırlı değil. Türk Hava Yollarından bilet alan öğrenciler yurtdışına çıkmaları durumunda %25 indirim alacaklar. Yani ülke dışına seyahat edecek olan öğrenciler biletlerini %20 daha ucuz alacaktır.

Öğrencilerin ülke içerisinde yani yurt içinde seyahat etmeleri durumunda da biletlere yüzde 20 indirim yapılacak.

BEDAVA İNTERNET

Ülkemizde bulunan yerli ve yabancı tüm öğrenciler interneti ücretsiz yani bedava kullanacak. Bu müjdelerin tamamı Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından verilmiştir.Türkiye gençleri değil bütün yabancı öğrenciler de interneti ücretsiz olarak kullanacak olması ülkemize yurtdışından okumaya gelecek olan öğrencilerin sayısında da artış yaşanmasını sağlayacaktır.

GSS PRİM BORÇLARI

5 Milyona yakın gencin Genel Sağlık Sigortası kapsamında olduğundan ve gelir testi yaptırmadığı için borçlandırıldığını ancak bu borçların tamamının silineceğinin müjdesi verildi. Özellikle de zaten geliri olmayan bir işsiz gencin bu parayı nasıl ödeyeceğim diye derdi kalmamış olacak olması sevindirici bir haberdir.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan Başbakan'dan Polislere ve Öğrencilere Zam Müjdesi Verildi başlıklı makalemizde 65 Yaş Aylıklarında Yeni Düzenleme, Başbakan Malatya Mitingi ve Polis Maaşlarına Zam Müjdesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.