İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Vakıfbank Kredisiyle Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır? Şartlar Nelerdir?

16.01.2019

Kredi kartı borcu bulunan kişiler için kolaylık sağlayacak düşük faizli kredi uygulaması hayata geçirildi. Ziraat Bankası tarafından sunulan yapılandırma kredisinin ardından Vakıfbank da vatandaşlara kredi borcu yapılandırma imkanı sunacağını duyurdu. Bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılmasına yönelik kolaylık sunan paket kapsamında, takipteki ticari kredi faizi sıfırlanma imkanı da bulunuyor.

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi

Vakıfbank kredi kapatma kredisi için, ‘Yanındaki Güç’ paketini tanıttı. Vakıfbank tarafından sunulan pakette;

  • Kredi kartı ödeme kolaylığı,
  • Aksatılmış kredilerin düşük faiz ile yapılandırılması,
  • Takipte olan krediler için faiz sıfırlanması gibi seçenekler yer alıyor.

Kredi Kartı Borcu Olanlara Ödeme Kolaylığı

Vakıfbank borç kapatma kredisi aracılığıyla vatandaşlar için çeşitli çözümler sunuyor. Vakıfbank bireysel kredi kartı müşterilerinin yanı sıra diğer bankaların müşterilerinin de yararlanabilecekleri ‘Yanındaki Güç’ paketi, 60 aya kadar varan vadeler ile borç yapılandırma imkanı sağlıyor. Kampanyadan;

  • %1,10 faiz oranı ile 24 aya kadar vade,
  • %1,20 faiz oranı ile 60 aya kadar vade seçenekleri ile yararlanılabilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hesaplama

Vakıfbank tarafından sunulan kampanya kapsamında müşterilerin mevcut kredi kartı borçları, belirlenen faiz oranları doğrultusunda yeniden hesaplanıyor. Örneğin; 20 bin lira kredi kartı borcu için 24 ay vade hesaplamasına göre faiz oranı %1,10 şeklinde. 24 aylık süreçte aylık taksit miktarı 977 lira 73 kuruş oluyor. Geri ödenecek olan tutar ise, 23 bin 465 lira 63 kuruş.

20 bin lira kredi kartı borcu olanlar için 60 ay vadeli ödeme seçeneğinde ise faiz oranı %1,20 olarak uygulanacak. 20 bin liralık borç faiz tutarıyla birlikte 60 aya bölündüğünde aylık taksit tutarı 500 lira 7 kuruş oluyor. Toplam geri ödenecek tutar ise 30 bin 4 lira 20 kuruş.

Vakıfbank Kredi Borçları İçin de Yapılandırma İmkanı Sunuyor

Kredi borçları için söz konusu olan kampanyadan yalnızca Vakıfbank müşterileri yararlanabilir. Kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin, Vakıfbank kredi yapılandırma şartlarını yerine getirmesi gerekir.

Gerekli belgeler ile birlikte en yakın Vakıfbank şubesine giden vatandaşlar, kredi yapılandırma başvuru formunu doldurarak işlemlerini tamamlayabilirler. Vakıfbank kredi borcu kredisi başvurusu yapanlar, borçlarını 60 aya kadar vadelerde ödeyebilecek. Başvuru ile yeni ödeme planı oluşturulan müşteriler, aylık düzenli ödeme ile mevcut borçlarından kurtulabilecekler.

Düşük Faizli Yapılandırma Kampanyasında Faiz Oranları

Vakıfbank tarafından müşterilere sunulan kampanya kapsamından;

  • Bireysel müşteriler 36 ay vade ile 3 ay ödemesiz,
  • Ticari müşteriler 60 vade ile 6 ay ödemesiz seçeneklerinden yararlanabilecek.

Kampanyada faiz oranları ise müşterilerin mevcut kredi borç miktarına göre farklılık gösteriyor. Vakıfbank ‘Yanındaki Güç’ paketinde düşük faizli yapılandırma kampanyasında faiz oranları;

  • Kredi borcu 100 bin lira ve altında olanlar için faiz oranı – %0,98,
  • Kredi borcu 100 bin lira ile 750 bin lira arasında olanlar için faiz oranı – % 1,25,
  • Kredi borcu 750 bin lira ile 3 milyon lira arasında olanlar için faiz oranı – %1,50 olarak uygulanacak.

Vakıfbank Takip Borçlularına Faiz Sıfırlama Kampanyası

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma, kredi dışında takip borçluları için faiz sıfırlama kampanyası da sunuyor. Bireysel ve ticari işletmeler; 100 bin lira takip borcunu 12 ay vade ve aylık eşit taksitler ile ödeyebilirler. Borçların peşin olarak ya da 12 aylık taksit ile ödenmesi sonucunda, takibe alım sonrası tüm faiz sıfırlanacak.

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Kredi kartı kapatma kredisi için başvuru yapan müşteriler, Aralık 2018 dönem borçları için bu seçenekten faydalanabilecek.

Takip borçlularına faiz sıfırlama kampanyasından faydalanmak isteyenler, 30 Nisan 2019 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Düşük faizli yapılandırma kampanyası için 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla ödemesinde 31 gün ve üzeri aksama bulunan Vakıfbank müşterileri faydalanabilecek.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.