İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ziraat Bankası Binlerce Taşeron Güvenlik Personeline Kadro Veriyor

Ziraat Bankası ve HalkBank Taşeron Güvenlik Görevlisi Personelini Kadroya Alıyor 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Ak Parti’nin seçim vaatleri arasında yer alan taşeronlara kadro gelecek gündemi açıklaması doğrultusunda 2 bin 707 güvenlik personelini kadroya alacağını açıkladı. Sadece Ziraat Bankası değil diğer bir kamu bankası olan Halkbank’ta daha hükümetin kamu kurumlarında taşeronları kadroya alma konusu hakkında çalışmalar yapılırken iki kamu bankası da kendi bünyesinde güvenlik personellerini kadroya almak için gerekli çalışmaları yaparak hazırlıkları tamamladı. Bu bağlamda, taşerona kadro vaatine yönelik ilk uygulamayı Ziraat Bankası ve Halkbank gibi iki kamu bankası yapacak. Son dönemde çoğu banka düşen kâr durumundan dolayı bankadan personel çıkarmaya başlamış olsa da Ziraat Bankası bu durumun aksine güvenlik personeline kadro vermeyi planlanlamaktadır.

ZIRAAT-BANKASI-GUVENLIK-PERSONELI-KADRO

Ziraat Bankası, yönetim kurulu kararı ile almış olduğu karar doğrultusunda bankada çalışan güvenlik personellerinin yüzde yetmişi gibi büyük bir oran olan ve 2 bin 707 güvenlik personelerine denk gelen bu oran kadar güvenlik personelini kadroya geçireceğini açıkladı. Ziraat Bankası’nın almış olduğu bu yönetim kurulu kararı 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girerek geçerli olacaktır.

Ayrıca bunun yanı sıra kamu kurumlarında çalışan taşeron güvenlik personeli ile birlikte bir çok temizlik ve içecek personeli de çalışmaktadır. İçecek ve Temizlik servisinde çalışan personellere kadro hakkında henüz bir gelişme olmasa da o birimlerde çalışan personeller de kadro istediğini her fırsatta gerek sosyal medyadan gerek çeşitli haber sitelerinden yorumlar yaparak seslerini çıkararak tepkilerini toplu bir şekilde dile getirmeye çalışıyorlar.

Öz Finans – İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, taşerona kadro hakkında bu gelişmelerin sadece kamu kurumları bünyesinde değil kamuya ait banka personellerine yönelik de uygulamaların gerçekleşecek olmasının sevindirici bir durum olduğunu ifade etti. Ziraat Bankası’nda beş yılını doldurmuş olan 2 bin 707 güvenlik görevlisi personelinin kadroya alınacağını açıkladı.

Bunun ile ilgili çalışmanın başladığının da altını çizen Ahmet Eroğlu, beş yılını dolduran 2 bin 707 güvenlik personelinin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası kadrosuna geçeceğini belirtti. Aranan koşullar arasında; beş yılını doldurmuş olmanın yanı sıra taşeron çalışanlarının hakkında soruşturma açılmış olmaması, bankanın etik kurallarına uyuyor olmak gibi genel koşullar bulunmaktadır. Bu koşulları sağlayan yüzde yetmişlik dilimde yer alan Ziraat Bankası’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan personellerin kadroya geçişi sağlanacaktır.

Bu uygulamanın ardından Ziraat Bankası’nın bu kararına teşekkür ettiğini belirten Öz Finans – İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, aynı uygulamanın Halkbank için de çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istediklerini sözlerine ekledi. Halkbankta ise görev yapan taşeron güvenlik personellerinin üç yıllık hizmet sonrasında kadroya alınması yönelinde çalışmaların devam ettiğini ve en kısa zamanda bu uygulamanın tamamlanmasını ve güvenlik personellerinin kadroya alınmasını sözlerine ekleyerek konuşmasını bitirdi.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılında Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak? başlıklı makalemizde 2016 Ocak Emekli Maaşı Zammı Ne Kadar, 2016 Yılında İşçi Emeklisi Maaşı Ne Kadar ve Bağ-kur Emeklileri Maaşı Ne Kadar Olacak 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. madur dedi ki:

    bende halkbakasinda ikram personeli olarak calisiyorum ama bankanin butun evrak idini ben yapiyorum yeter artik ksdoro istiyorum bizi hic saymiyorsunuz ozaman bize kendi işinizi yaptirmayin duyun sesimizi lütfen