İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2015 Koruma Memurluğu Alımı Başvuruları Ne Zaman

2015 Koruma Memurluğu Alımı ve Alım Yapılacak Kurumlar

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Son zamanların gözde meslekleri arasında yer alan Koruma Memurluğu hemen hemen 1 yıldır atama olmayan bir iştir. İnsanlar sürekli merak ediyorlar. 2015 yılında koruma memurluğu ataması yapılacak mı diye. Eğer sizlerde KPSS‘e girdiniz ve Koruma Memurluğu için Başvuru yapacaksanız bu haberimizi iyi okumanız gerekmektedir. Güzel bir maaş ile iş başı yapabileceğiniz alım yapan kurumlar mevcuttur. Her kurum tek tek açıklamakta son zamanlarda ne kadar memur alacağınız. Hepimiz bekliyoruz ki kısa zamanda Koruma Memuru Alımı 2015 yılında bir an önce olsun.Şimdi dilerseniz Başvuru yapabilmek için Aranan Şartlar neler ve Başvuru Formu hakkında bilgi verelim.

2015 Koruma Memuru Alımı 2015

BAŞVURACAK ADAYLARIN OKUMASI GEREKLİDİR

Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memur alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Olacak mı ?
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
Statlara ve okullara koruma memuru alımı hakkında geniş bilgiyi buradan alabilirsiniz.

28 BİN 500 KORUMA MEMURLUĞU ALIMI İÇİN TIKLAYIN

Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı”ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

Bir önceki yazımız olan Coca-Cola Satış Temsilcisi Alımı İş İlanı 2015 başlıklı makalemizde Coca-Cola Eleman Alımı, Coca-Cola İş Başvurusu ve Coca-Cola İş İlanları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.