İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2019 İstanbul Üniversitesi 131 Sözleşmeli Personel Alımına Başladı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilana göre KPSS B grubu sınavı puan sırası göz önüne alınarak sözleşmeli personel alımı yapılacak. 4 kadroda alım yapacak olan üniversiteye yapılacak olan başvurular 22 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecek.

Alım yapılacak olan pozisyonlar ve pozisyonlara göre başvuru koşulları ise şu şekilde:

 • Hemşire: Başvuracak olan adayın Hemşirelik Bölümünden lisans mezunu olması ve 2018 yılı KPPS (B) puan türü P3’ten en az 55 puan almış olması gerekiyor. Bu kadroya toplamda 29 kişi alınacak.
 • Hemşire: Başvuracak olan adayın Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olması ve 2018 yılı KPPS (B) puan türü P94’ten en az 50 puan almış olması gerekiyor. Bu kadroya ise toplamda 100 kişi alınacak.
 •  Sosyal Çalışmacı: Sosyal Hizmetler Bölümünden lisans mezunu olması ve 2018 yılı KPPS (B) puan türü P3’ten en az 70 puan almış olması gerekiyor. Bu kadroya toplamda 1 kişi alınacak.
 • Çocuk Gelişimci: Çocuk Gelişimi Bölümü lisans mezunu olması ve 2018 yılı KPPS (B) puan türü P3’ten en az 70 puan almış olması gerekiyor. Bu kadroya toplamda 1 kişi alınacak.

Başvuru Yapacak Adaylar İçin Genel Şartlar

 • Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartları taşımaları
 • SGK kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları
 • Alım yapılacak tüm kadrolar için adayların vardiyalı çalışmayı kabul etmesi veya vardiyalı çalışmasına engel olan bir durumu olmaması ve haftalık çalışma saati 40 saati aşmayacak şekilde ait olacağı birimin belirlediği saatlerde gece saatleri de dahil olmak üzere çalışmayı kabul etmesi
 • Daha önce 4B’ye bağlı sözleşmeli personel olup istifa eden ve sözleşmesi iptal olan adaylar ise iptal tarihinin üzerinden 1 yıllık süre geçmesi koşuluyla başvuru yapabilirler.
 • Adaylar sadece 2018 yılındaki KPSS sınav puanları ile başvuru yapabilirler. Daha önceki yıllardaki KPSS puanları kabul edilmiyor. Lisans mezunu adaylar KPSS 2018 yılı puan türü P3 ile, lise mezun adaylar ise KPSS 2018 yılı puan türü P94 ile başvuru yapabilirler.

Başvuru Yapacak Adaylardan İstenen Belgeler

 • Üniversitesinin internet sitesinden alınacak olan başvuru formu ve başvuru dilekçesinin doldurulması gerekiyor. Adaylar gerekli form ve dilekçeye aşağıdan ulaşabilirler.
 • Adaylardan nüfus cüzdanın hem aslı hem de fotokopisi isteniyor.
 • Adaylardan diploma ya da mezuniyet belgelerinin de hem aslı hem de fotokopisi isteniyor. Üniversite e-Devlet çıktısını da kabul ediyor.
 • Adaylardan 2018 yılına ait KPSS’nin sonuç belgesi isteniyor.

Adaylar birden fazla pozisyona başvuramıyorlar.  Adaylar istenen belgeler ile birlikte  22 Ocak 2019 Salı günü  mesai bitimine kadar şahsen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi Rektörlük Binası 3. katta bulunan Personel Daire Başkanlığına başvuru yapabilirler. Posta ile ya da birden fazla pozisyona başvuran adayların başvuruları geçersiz kabul edilecektir.

Başvuru dilekçesini incelemek için TIKLAYINIZ!

Başvuru formunu incelemek için TIKLAYINIZ!

Detaylı bilgi almak isteyen adaylar 0212 404 03 00 Dahili: 18986 olan telefon numarasını arayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Çağrı Merkezi Hizmetleri KPSS Atama Puanları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.