İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

29 Ekim Tatili Öğretmen ve Öğrenciler İçin 5.5 Gün Olabilir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Öğrenciler ve Öğretmenler

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere bugün Başbakanlık Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada 29 Ekim 4 Gün Tatil edildi. Durum böyle olunca öğretmenler ve öğrenciler içinde erken seçimlerden dolayı 1.5 gün fazladan tatil gündeme geldi. 1 Kasım Erken seçimlerin okullarda yapılacağından ve seçmen Pazar günü sandık başına gideceğinden dolayı okulların eğitim öğretime hazırlanması 1 günlük bir zaman alabilir. Bu sebepten dolayı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hem öğrenciler hem de öğretmenler için 4 gün üzerine 1.5 gün daha tatil eklenirse 5.5 gün olacak  Zaten 28 Ekim Çarşamba günü okullar yarım gün olacağından tatil hesaplanmasına bunun da eklenmesi gerekiyor. Konu ile ilgili henüz MEB’den yazılı açıklama gelmedi ancak bu haberlerden sonra gelebilir.

Son Haber : Okullar 30 Ekim ve 2 Kasım’da tatil edildi. Güncelleme alt kısımdadır.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER TATİLİ 5.5 GÜN

GÜNCELLEME: Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil olduğunu ve öğretmenlerin idari izinli olduğunu belirtti.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ TATİLİ UZAYABİLİR

1 Kasım Pazar Günü Milletvekili Seçimleri olacağından dolayı okullarda seçimlerden etkilenebilir ve açılma süresi 1 gün gecikebilir. Normal şartlarda 2 Kasım Pazartesi günü okulların açık olması gerekiyor ancak seçim gününe geldiğinden dolayı 2 Kasım tatil olabilir.2 Kasım Pazartesi günü de okulların tatil olması demek öğrenci ve öğretmenlerin tatillerinin 5.5 gün olması anlamına gelmektedir.

MEB’DEN AÇIKLAMA GELMEDİ

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı 2 Kasım Pazartesi okulların açık olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak MEB’den gelecek açıklamadan sonra tatil resmiyet kazanacaktır ve öğretmenler ile öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını 5.5 gün tatil almış olarak geçireceklerdir.

2 KASIM PAZARTESİ TATİL OLACAK MI ?

2 Kasım Pazartesi günü okulların kapalı olması yani ders olmaması durumunda öğrenciler ve öğretmenler okula gitmeyecek tatil yapacaklar. Okullar ise kaldığı yerden 3 Kasım Salı günü devam edecektir. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynaklarından haber bekleniyor ve haber gelirse 2 Kasım’ın tatil olup olmayacağını sizlere aktaracağız.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.