İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2015 Haziran Ayında Dolar Kuru Nasıl Seyredecek

Haziran 2015 Dolar Kuru Yükselir Mi ? Seçimler Doları Etkiler Mi ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Geçen hafta olduğu gibi Haziran ayının ilk haftasında da dolar hızlı bir giriş yaparak Türk Parası karşısında değer kazanmaya devam ediyor diyebiliriz.Dolar güne 2.67 den giriş yapmıştı ve şuan itibariyle değer kazanıyor 2.68 TL civarında işlem görmektedir. Piyasalardaki ateşin etkisi hiç şüphesiz 7 Haziran Genel Seçimlerdir.Seçimlere bu kadar az bir zaman kala ne olacağını aslında kesin olarak kimse kestirememektedir. Her ne kadar uzmanlar 7 Haziran için Amerikan Dolarında büyük bir dalgalanma beklemese de ufak tefek hareketlilik olacaktır. Asıl hareketlilik olası bir hükumet değişikliğinde olabilme ihtimali vardır.

Dolar Kuru Haziran 2015

Dolar bildiğiniz üzere Nisan ayında 2.74 TL’yi  görmüştü ve yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Her ne kadar dolar borcu olanlar büyük sıkıntılar çekse de dolar tekrardan normal seviyelere indi. Seçimlerden önce Dolar Bozdurmak Mantıklı Mı ? diye soranlara ise cevabımız hayır olacaktır. Seçimlere zaten 1 hafta kaldı ve ülkemiz belki de yeni bir sürece girecek. Bu yüzden her ihtimali göz önünde bulundurmalı seçim öncesi Dolar Bozdurmanızı tavsiye etmiyoruz.

Şunu da söyleyebiliriz ki hükumet değişmese bile doların eskisi gibi 2.30 ya da 2.40 TL seviyelerine inmesine kimse ihtimal vermiyor. Yani Seçimlerden sonra da dolar kurunda bir kaç rakam oynayabilir. Büyük bir düşüş beklenmese de yükseliş için kimse net bir şey konuşamıyor. Elinizde bir miktar dolarınız varsa bir müddet daha bekletmeniz faydanıza olacaktır. Bu zaman diliminde piyasaları daha iyi takip etmenizi ve Ekonomi Haberlerini dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Seçimlerden Sonra Ekonomi hakkında makalemiz için kırmızı renkli bağlantımızı kullanınız.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.