İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adalet Bakanlığı 2015 Yılı Arabuluculuk Sınavı Başvurusu

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı Şartları Personel Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Adalet Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre bakanlık bünyesinde çalışacak Arabuluculuk işlerini yürütecek personel memur alımı yapılacaktır.Adalet Bakanlığında çalışmak isteyenler için bu sınava girecekler 13 Eylül 2015 tarihinde “2015 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Yazılı Sınavı-1” sınavı adı altında Erzurum Atatürk Üniversitesi tarafından yapılacak olan yazılı sınava tabii olacaklardır. Başvuru yapacak olan adaylar bu sınavda başarılı olarak sayılması için sonuç puanlarının en az 75 ve üzeri olması gerekmektedir.Yazılı Sınav, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 13 Eylül 2015 Pazar günü Sakarya, Kocaeli, Ankara, İzmir, Kayseri, İstanbul, Adana, Erzurum illerinde yapılacaktır. Sınav saat 14.00’da başlayacak ve 2 saat sürecektir.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı

ADALET BAKANLIĞI ARABULUCUK SINAV ŞEKLİ

Sınavına başvurular, elektronik ortamda http://mobis.atauni.edu.tr/arabuluculuk/ sitesi üzerinden üzerinden 27 Temmuz – 21 Ağustos 2015 tarihleri arasında başvurular kabul edilecektir. 27 Temmuz 2015 Pazartesi günü sınav başvuruları başlayıp, 21 Ağustos 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir

Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurunuz ve daha sonra onay vererek
27 Temmuz – 21 Ağustos 2015 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığına veya bulundukları yer Ağır Ceza Merkezlerindeki Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edilecektir.

BAŞVURU ÜCRETİ VE PARA YATIRMA İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyen adaylar başvuru tarihleri arasında sınav ücreti olan 125 TL’yi Atatürk Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü adına TR090001500158007301294928 hesabına Türkiye Vakıflar Bankasının tüm şubeleri, ATM ya da internet bankacılığını kullanarak yatırmaları gerekmektedir.

ARABULUCUK SINAVI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

1)T.C. Vatandaşı  olmak,
2)Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,
3)Kasten işlenmiş bir suçtan mahkum olmamak,
4)Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak,
5)Arabuluculuk eğitimini tamamlamak, şartlarına haiz olmaları gerekmektedir

İlan Detayları İçin TIKLAYIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.