İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adalet Bakanlığı 3000 Hakim ve Savcı Alımı

2016 Yılı Adalet Bakanlığı 3000 Hakim ve Savcı Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuru neticesinde 2000 adli yargı hâkim ve savcı adayı, 200 idari yargı hâkim adayı, 700 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı ve 100 avukatlık mesleğinden idari yargı hâkim adayı olmak üzere toplamda 3000 savcı ve hakim alımı yapılacağı bildirilmiştir. Alımlar yazılı yarışma sınavı doğrultusunda gerçekleşecektir.  Sınav ise kısa adıyla ÖSYM olan Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacaktır. Sınav 24 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da iki oturum şeklinde olacaktır. Başvurular ise 11 Ekim 2016 – 20 Ekim 2016 tarihleri arasında internet aracılığı ya da ÖSYM başvuru merkezleri aracılığı ile elektronik ortamdan alınacaktır. Başvuru için yapılacak başvuru ücreti ödemeleriyse başvuru tarihleri aralığında kredi kartı ya da banka aracılığı ile ÖSYM’nin ödemeler sayfasından banka kartı ya da kredi kartı aracılığı ile yapılabilecektir.

ADALET-BAKANLIGI-HAKIM-VE-SAVCI-ALIMI

BAŞVURU KOŞULLARI

Adli Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (2000) iki katı fazlası olan 6000 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 6000 inci aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 6000’i bulmazsa sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağrılacaktır.

İdari Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (200) iki katı fazlası olan 600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 600 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 600’ü bulmazsa sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağrılacaktır.

Adli Yargı-Avukat Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (700) iki katı fazlası olan 2100 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 2100’üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 2100’ü bulmazsa sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır.

İdari Yargı-Avukat Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (100) iki katı fazlası olan 300 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 300 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 300’ü bulmazsa sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır.

İlan hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak ve başvuru detayları hakkında daha fazla detay için ilanın tam metnini okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Apartman Görevlisi Arayan Apartmanlar ve Kapıcılık İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.