İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adalet Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli 2371 Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 2016 Yılı Kadrolu Personel Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Adalet Bakanlığı Personel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama neticesinde bakanlık bünyesinde istihdam edilmek doğrultusunda 1560 sözleşmeli zabıt katibi, 445 sözleşmeli mübaşir, 148 sözleşmeli teknisyen ve 8 sözleşmeli kaloriferci olmak üzere toplamda sözleşmeli 2161 personel alımı yapacaktır. Bunun ile birlikte 23 kadrolu zabıt katibi, 161 kadrolu şoför, 18 kadrolu aşçı ve 8 kadrolu kaloriferci olmak üzere toplamda da 210 kadrolu memur alımı yapılacaktır. Böylelikle Adalet Bakanlığı, toplamda 2371 personel alımı yapacağını duyurmuş oldu. KPSS şartı aranmaktadır ve uygulamalı sınav ve/veya sözlü sınava, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP3, önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2014) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2014) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.  Başvurular ise 22 Ağustos 2016 tarihinden itibaren başlayacak olup 5 Eylül 2016 Pazartesi günü mesai saati bitiminde ise sona erecektir.

ADALET-BAKANLIGI-2371-PERSONEL-ALIMI

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

a) Türk vatandaşı olmak,

b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2016 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans mezunları içinKPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans mezunları için 1 Ocak 1981, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

f) Kamu haklarından mahrum olmamak,

g) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Tüm bunların yanı sıra tüm pozisyonlara ait özel başvuru şartları da bulunmaktadır. İlanın tam metnine bir göz atarak başvuru yapmak istediğiniz pozisyon ya da pozisyonlara ait özel şartları okuyarak bu şartlara uyduğunuz taktirde başvurularınızı gerçekleştirmeniz mümkündür.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

a) Başvuru formu (Adalet komisyonları ve Bakanlığın internet sitesinden (EK3) temin edilecektir),

b) Öğrenim belgesininaslıveya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

c) Lisans mezunları için KPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2014 sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği,

d) Zabıt kâtibi unvanı için; Bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika ya da fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olduğuna dair belgenin aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

e) Şoför unvanı için;Sürücü belgesinin fotokopisi (komisyon başkanlığınca onaylanacaktır),

f) Kaloriferci ve aşçı unvanları için; Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların düzenlediği kalorifercilik veya aşçılık kurslardan mezun olunduğuna dair diploma veya bu branşlara ilişkin sertifikanın aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

g) Adayların eşlerinin iş durumlarına ilişkin dilekçe şeklinde beyan,

h) Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ayrıca,adalet komisyonlarından temin edecekleri Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12. maddesine uygun olarak doldurulacak Arşiv Araştırması Formunu, ibraz etmek zorundadırlar.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Adaylar sadece tek bir unvan, kadro veya pozisyon için tek bir adalet komisyonuna başvuru yapabileceklerdir. Bunun dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi atamaları/istihdamları yapılmayacaktır.

Başvuruların, sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurulara ilişkin evrak, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir.

Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. (Sınav başvuruları adalet komisyonu bazında yapılacaktır. Ancak, atanmaya hak kazanan adaylar adalet komisyonlarınca EK1/A, B, C, D veya EK2/A, B, C, D listelerde gösterilen merkez ya da mülhakat adliyelerinden birine atanabileceklerdir.)

Sınav yeri, tarihi ve konuları, başvuru için adaylarda aranan özel şartlar, sözlü sınav hakkında detaylar ve atama için sınav izni verilen mahallelerin eklerini görmek için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz. Böylelikle Adalet Bakanlığı’nın 2371 personel alımı hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olarak başvurularınızı bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Apartman Görevlisi Arayan Apartmanlar ve Kapıcılık İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.