İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adalet Bakanlığı Nisan 2015 Atama Yapacak Mı

Adalet Bakanlığı Nisan 2015’de Personel Alımı Yapacak Mı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Merakla beklenen Nisan atamasına az bir zaman kala bir çok insan memur ve personel olarak atanabileceği bir kadro aramaktadır. Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunları da diğer tüm atama bekleyenler gibi atama beklemektedir. Elbette sadece Adalet Mezunları değil bir çok insan Adalet Bakanlığında çalışmak için can atmaktadır. Ancak 2015 yılında almış olduğu Zabıt Katibi,İcra Katibi ve CTE Personelleri ile zaten bir çok personel alımı yapan Adalet Bakanlığı 2015 yılında ortalama olarak 3000 den fazla alım yapmıştır. Adalet Bakanlığı Nisan Ataması Var MıEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ istifa ettikten sonra yerine atanan Kenan İpek  acaba bir sürpriz yapar mı diye bekleyen insanlar bir hayli çok.Ülkemizde sadece öğretmenler atama beklemiyor öncelikle bunu belirmek istiyor ve diğer kadrolar içinde atama yapılması gerektiğini düşünmekteyiz.

Adalet Bakanlığı en fazla personel alan kurumlardan birisi olduğu için Nisan 2015’de  kadro verecek mi ? Verirse Hangi Pozisyonlarda Alım Yapar bunlar hep merak konusu ve bir muamma.Atama Bekleyen memur ve personel adayları sizlerin sesi olmak istiyoruz. Sadece öğretmenler için atama yapılması zaten haksızlık olarak görülmektedir. Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre seçimlerden önce öğretmen ataması çok zor dedi. Bu sebeple bu kadar kadroyu hangi kurum kullanacak merak konusu olmaya devam ediyor.

Eğer Adalet Bakanlığı Nisan ayında atama yaparsa Tekrar Zabıt Katibi Alımı Yapılır mı ?bilinmiyor. Ancak bu makalede net bir şey söylemek gerekirse öğretmenlere verilmesi planlanan 47 Bin atama kadrosu boş kalacak gibi.Adalet Bakanlığında üst kademede meydana gelen değişiklik yeni Bakan bir atama yapar mı bizlerde beklemekteyiz. Eğer bir atama haberi olursa ve ilan edilirse internet adresimizden öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor 2015 başlıklı makalemizde Din İşleri Yüksek Kurulu Memur Alımı 2015, Din İşleri Yüksek Kurulu Personel Alımı 2015 ve Diyanet İşleri Başkanlığı Uzman Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. aysel dedi ki:

  Admin bey infaz koruma memuru alımı olacak mı bilgi verir misiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Aysel Hanım kadro sayıları belli fakat hangi pozisyonlarda alım yapılacağı henüz belli değil. Açıklanır açıklanmaz paylaşacağız.

 2. son katip dedi ki:

  Admin bey sizce adalet bakanlığı yine açıktan atama yapar mı en azından tekrar bir katiplik alımı olur mu. Sizin bu yönde tahminiz nedir. cevap verirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Aslında Haziran ayında tekrar alımlar olabilir fakat Katiplik için kadro verilir mi bilinmez. Haziran atamaları Haziranın ilk haftaları belli olacağından biraz daha beklemek daha net konuşmamıza yardımcı olur. Ama yıl içinde tekrar katiplik alımı zor bir ihtimal diyebiliriz.

 3. son katip dedi ki:

  Bu başlıklığın doğru olma ihtimali var mı
  bu kadar yüklü bir alım olduktan sonra yakın zamanda tekrar alım olması zor gibi gözükuyor bence…

  1. Admin dedi ki:

   Sayın Misafirimiz. Zaten atama yapacak demiyoruz “Atama yapacak mı ? “diye belirtmişiz. Öğretmen Ataması Nisan’da iptal olduğundan kadronun değerlendirilmesi için haber yapmıştık.