İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adli Tıp Kurumu 17 Memur Personel Alımı

Adli Tıp Kurumu 17 Memur Personel Alımı 2015

Merhaba Sayın Okurlarımız. Adalet Bakanlığı’na bağlı olan Adli Tıp Kurumu, farklı alanlarda istihdam edilmek üzere 17 personel alımı yapacağını açıkladı. Bu bağlamda Adli Tıp Kurumu; 1 adet biyolog, 2 adet bilgisayar mühendisi, 4 adet kimya mühendisi, 5 adet sağlık teknikeri, 2 adet laborant ve 3 adet veri hazırlama ve kontrol  işletmeni olarak istihdam edilmek üzere toplamda 17 alım yapacak.

ADLI-TIP-KURUMU-17-PERSONEL-ALIMI

Adli Tıp Kurumu’nun yapacağı sözli sınava ya da sınavlara, 2014 yılında KPSS sınavına girmiş olan adaylar katılabileceklerdir. Bunun yanı sıra başvuruda bulunmak isteyen adayların Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin beşinci ve altıncı maddelerindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Sözlü sınavlara her kadro için belirtilmiş olan kadro sayısının beş katı kadar aday davet edilecektir. Başvurular neticisinde yapılan sıralamalar neticesinde kadro sayısının beş katı içerisindeki listeye giremeyen adaylar sözlü sınavlara çağrılmayacaktır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Son başvuru günü olan 04.12.2015 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1979 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
d)  657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
e) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
f) Kamu haklarından mahrum olmamak,
g) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

Genel başvuru şartlarının yanı sıra her alan için özel başvuru şartları da bulunmaktadır. Bu başvuru şartlarını yazının sonunda yer alan ilanın tam metninden okuyabilirsiniz. Başvurular bizzat ya da başvuran kişinin yakınları tarafından İstanbul Adli Tıp Kurumu’na yapılacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar sadece bir alan ve kadro için başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla alan için başvuru yapması halinde başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Başvurular 23 Kasım 2015 Pazartesi günü tarihinde başlayıp 4 Aralık 2015 Cuma günü mesai saati bitimine kadar devam edecektir. Başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir. Başvuru sonuçları ve sıralama listesi ise 14 Aralık 2015 tarihinde açıklanacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-) EK-2 Başvuru Formu,

2-) Öğrenim belgesi fotokopisi,

3-) KPSS sınavı sonuç belgesi fotokopisi,

4-) Nüfus cüzdanı fotokopisi gibi belgeler başvuru için istenen belgeler arasında yer almaktadır.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Tehlikeli İşlerde Çalışanlara Daha Yüksek Asgari Ücret Açıklaması başlıklı makalemizde 2015 L20 Konuşmasının Özeti, Tehlikeli İşler Hangileri ve Tehlikeli İşlerde Çalışan İşçilerin Maaşı Artacak Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.