İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dolar Ağustos Ayında Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Dolar Rekora Doymuyor

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ak Parti ile CHP arasında koalisyon görüşmelerinin son bulmasının hemen ardından dolar da hareketlenmeye başlamıştı. Koalisyonun olumsuz olması piyasaları nasıl etkiler soruları henüz cevap bulamazken ilk atak dolardan geldi. Dolar tarihi zirveye adım adım çıkmaya devam ederken bugün dolar 2,85 Liradan işlem görmektedir. Doların böylesine hızlı tırmanışı devam ederken borcu olanları üzerken zamanında düşükken yatırım yapmış olan vatandaşı sevindirmekte ve döviz bürolarına gitmeye itmektedir. Doların bugün hızlı bir şekilde yükselmesinin bir diğer nedeni ise AKP ile MHP’nin bugün koalisyon görüşmesi için toplanmasıdır. Yani bu görüşmeden çıkacak sonuçtan sonra dolar yükselişine devam mı eder yoksa biraz sakinler mi akşam saatlerinde daha net ortaya çıkar.

Dolar Tarihi Zirvede

ERKEN SEÇİM DOLARI YÜKSELTTİ

Herkesin dilinde olan erken seçimden dolar da etkilendi. Koalisyon hükumeti kurulamadığından ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından erken seçimin tek ihtimal olarak görülmesi bunu doğrular nitelikte. Erken seçimin olması da dolarda yükselmelere neden olurken kasım ayına kadar dolar bu şekilde yükselişini devam ettirirse 3 LİRAYI görmesi imkansız değildir. Yani özetle şunu diyebiliriz ki kesin bir erken seçim kararının alınmasının ardından uzmanlar dolarda yüksek bir sıçrayış bekliyor.

MERKEZ BANKASININ FAİZLERİ

Sadece erken seçim ve koalisyon görüşmeleri değil Merkez Bankasının açıklamaları da doları etkileyecektir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararının yarın açıklaması bekleniyor. Bu açıklamadan sonra Dolar TL karşısında nasıl bir yol izleyecek göreceğiz.

DOLARA YATIRIM YAPMAK DOĞRU OLUR MU ?

Yatırım yapmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan birisi de şüphesiz ki bu. Doların şuan oldukça yüksek olması ve daha fazla yükselecek söylentileri yatırımcıları dolara yönlendirirken uzmanlar yine de dikkat edilmesi konusunda vatandaşı uyarıyor. Çünkü erken seçimin netleşmesi dolarda tam tersi etki yaratabilir.

Dolar ve Euro Yükseliyor ( Haber için mavi bağlantıyı kullanın )

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Diyanet Vakfı 2015 Kurban Bedeli Yurtiçi ve Yurtdışı Fiyatları başlıklı makalemizde 2015 Yılı Yurtdışı Kurban Bedeli Öğren, Diyanet Kurban Bedeli Fiyatları Ne Kadar ve Kurban Bedeli Fiyatları Açıklandı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.