İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı 2016

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı 2016 İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Adalet Bakanlığı’na bağlı olan Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan duyuru neticesinde 657 sayılı D.M.K’nın 4/A maddesi doğrultusunda istihdam edilmek üzere  17 sağlık teknikeri, 9 sağlık teknisyeni, 2 sağlık teknisyen yardımcısı ve 22 otopsi teknisyen yardımcısı olmak toplamda 50 sağlık personeli alımı yapılacağı duyurulmuştur. Alımlar için 2014 yılında düzenlenmiş olan KPSS sınavı sonuçları dikkate alınacaktır. KPSS puanı sıralaması doğrultusunda sözlü sınava her pozisyon için duyurulan kadro sayısının beş katı kadar aday çağrılacaktır. Başvurular 30.05.2016 Pazartesi günü başlayıp, 10.06.2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuru sonuçları ve sıralama listeleri 17.06.2016 tarihinde açıklanacaktır.

ADLI-TIP-KURUMU-PERSONEL-ALIMI-2016

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 10.06.2016 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1979 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Başvuruların, sözlü sınavın yapılacağı İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na bizzat veya bir yakınları aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla kadro ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) Başvuru formu EK-2,

b) Öğrenim belgesi fotokopisi,

c) KPSS sonuç belgesi fotokopisi,

ç) T.C. Kimlik Kartı fotokopisi gibi evraklardır.

SAĞLIK TEKNİKERİ ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

Sağlık Teknikeri (Merkez TeĢkilatı) kadrosunda istihdam edilebilmek için; yüksek öğretim kurumlarının adli tıp teknikerliği, otopsi yardımcılığı, adli tıp önlisans programlarından herhangi birinden mezun olmak. 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarına KPSSP93 puan türünden (Önlisans) girmiş olmak. (Sağlık teknikeri kadrosundaki personel, Adli Tıp Kurumu’nda ölü muayenesi ve otopsi işlemlerinde görev alacaktır. )

Tüm bunlar ile birlikte ilanda belirtilen alım yapılan pozisyonlar için istenen özel şartları okumak ve bu şartlar ile birlikte diğer hususlar hakkında da daha fazla detaylı bilgi sahibi ilanın tam metnini okuyabilirsiniz. Böylece sınav aşaması ve sınavın değerlendirmesi kısmı ile ilgili de kapsamlı bilgi sahibi olmanız mümkündür.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Apartman Görevlisi Arayan Apartmanlar ve Kapıcılık İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.