İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ağustos’ta KPSS’den Sadece Öğretmen Ataması Mı Olacak

Ağustos Ayında Atamalar Hangi Alanlarda Olacak

Merhaba Sayın Okurlarımız. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren KPSS Atamalarında önemli bir viraj Ağustos ayında dönülecek. KPSS’den atama bekleyen adaylardan öğretmenlik kadroları dışında olanların merak ettiği bir konu var. Ağustos ayında sadece Öğretmenler mi Atanacak ?Bu soruyu kendinize soruyorsanız cevabı “Evet”‘tir. 31 Ağustos’tan itibaren 2015 yılında atanması planlanan 37 BİN Öğretmenin ataması yapılacaktır. Diğer bölümlerden mezun olanlar için atamalar ne zaman yapılır merak edenler için aktaralım. Aralık ayında da bir KPSS Ataması olacak. 16 Aralık 2015 tarihinde başlayacak olan KPSS-2015/2  Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme işlemleri ise 25 Aralık 2015 tarihinde son bulacaktır.

Ağustos 2015 KPSS Atama Kimler İçin

İİBF MEZUNLARI KADRO BEKLİYOR

2015/1 KPSS‘de kendilerine verilen kadrolardan tatmin olmayan yani yeterli olmayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu olanlar için Aralık ayında daha fazla kadro verilmesi atama bekleyen 400 bin e yakın mezunu mutlu edebilir. Yeni Hükumetin Aralık Ayına kadar kurulması sonucunda kesinlikle tatmin edecek kadro bekliyoruz. Çünkü eğer erken seçim olursa Kasım ayında olması muhtemel. Kasımdan sonra Aralık ayına kadar hükumetin oturması atamalarda verilecek kadroları da yakından etkileyecektir.

ARALIK KPSS-2015/2 ATAMASI

Ağustos ayında öğretmenler için yapılacak atamalardan sonra Devlet Kurumlarına yapılacak olan memur ataması Aralık Ayında olacaktır. Üniversite,Lise ve Ortaöğretim Mezunları için yapılacak olan bu atamalarda ne kadar kadro verilecek henüz netleşmedi. Hükumet kurma işlemlerinin bitmesinin ardından kadroların sayısına ilişkin kararlar da netleşir.

AĞUSTOS ÖĞRETMEN ATAMA KADROLARI

31 Ağustos 2015 tarihinde başlanacak olan başvuruların alınma işlemlerine az bir zaman kaldı. Öğretmen adayları bu sene Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet memuru olarak çalışmak için ellerinden geleni yapmaya devam ederken bazı şeyleri de araştırmaları gerekmektedir. Bunlardan biri geçmiş yıllarda öğretmen atama kadroları karşılaştırmasıdır. Bunu iyi bir şekilde analiz etmeniz durumunda puan hesaplaması yapmanız halinde ne kadar şansınız olduğunu az çok anlayabilirsiniz.

ÖĞRETMENLİK SEÇECEKLER DİKKAT

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin ve öğretmenlik isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar var. Hem geçen sene ilk atama da hem de Ağustos ayına ait öğretmen atama kadrolarında en fazla hangi branşta atama olmuş buna bakmanızda fayda vardır.

Düşük Puanla Atanan Öğretmenlik Branşları İçin TIKLAYIN

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan İstanbul'da Kira Fiyatlarının Sürekli Arttığı İlçe ve Semtler başlıklı makalemizde İstanbul'da Ev Kirası Değeri Yükselen İlçeler, İstanbul'da Sürekli Yükselen Ev Kiralarının Nedeni ve Suriyelilerin Ev Kiralarına Olan Etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.