İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İstanbul Üniversitesi Öğrenci Alma Kontenjanını Düşürecek

İstanbul Üniversitesi’nden Öğrenciler İçin Önemli Karar

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizin en prestijli üniversitelerinin başında gelen İstanbul Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni yaptı ve törende üniversite adına önemli adımların atılacağı belirtildi.İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından yapmış olduğu açıklanalara göre “2015 yılı öğrenci kontenjanlarımızda azaltmaya gittik. Bu, her yıl devam edecek” şeklinde konuştu. Bu durum gelecek yıl İstanbul Üniversitesini ÖSYM tercihlerinde yazacak olan öğrencileri de yakından ilgilendiriyor. Çünkü böylesine köklü bir üniversiteden mezun olmak herkesin hayali. Mezun olduktan sonra iş bulmanın daha kolay olduğu bu üniversiteden değişik bir karar alındı. Üniversite öğrencisi adaylarının merak ettiği sorulara yanıt vermek istiyoruz. Çünkü İstanbul Üniversitesi kökeni en eski olan üniversitelerin başında geliyor ve öğrenciler tarafından en fazla tercih edilenler arasında.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDEN FLAŞ KARAR

ÖĞRENCİ KONTENJANINDA AZALTMAYA GİDİLECEK

2015 yılı öğrenci kontenjanlarımızda azaltmaya gittik. Bu, her yıl devam edecek. Amacımız lisansüstü merkezli eğitim veren, ülkemizdeki üniversitelerin öğretim üyesi ihtiyacını ve iş dünyasının nitelikli insan kaynağını temin eden bir yapıya dönüştürmek.

Lisansüstü öğrencilerimizin hem sayısını hem de nitelikli çalışmalarını arttıracağız. Lisansüstü öğrencilerimizi çağın ihtiyaçlarını karşılayıp geleceğin ihtiyaçlarını tasarlayabilen;  ülkemizin ve tüm dünyanın sorunlarını bilimsel bakış açıları ve geliştirdikleri projeler ile çözecek nitelikte bilim insanları olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla doktora öğrencilerimiz artık mutlaka doktora çalışması süresince zorunlu olarak en az bir nitelikli bilimsel makale üretmesini sağlayacak gerekli düzenlemeleri yapacağız.

NOBELLİ İKİ TÜRK DE İSTANBUL ÜNİVERSİTELİ

Aziz Sancar’ın kanser tedavisinde ritmik saat buluşunu yaparak dünya çapında üne kavuştuğunu hatırlatan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Ülkemizde eğitim görüp Nobel ödülü alan iki Türk var ve ikisi de İstanbul Üniversitesi mezunu. Bu bile başlı başına üniversitemizin köklü geçmişini, ne kadar değerli bir geleneğe sahip olduğunu ve dünya üniversiteleri arasındaki yerini ortaya koyuyor. Bu geleneğe sahip çıkmak ve daha ileri noktalara taşımak hepimizin görevi. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kaydı Açık Öğretim Lisesine Yapılanlara 20 Ekim'e Kadar Şans başlıklı makalemizde Açıköğretim Lisesine Kaydı Olanlar Dikkat, MEB Haberleri ve MEB TEOG Öğrencilerine Şans Tanıdı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.