İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Aile Bakanlığı 7 BİN Sosyal Hizmet Uzmanı Alacak

Aile Bakanlığı 7000 Aile Danışmanı Alımı Yapacak 2015

Merhaba Sayın Okurlarımız. En fazla personel ve uzman alımı yapan bakanlıkların başında gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni projelerini açıklıyor ve yapmış olduğu pilot çalışmalar neticesinde Türkiye Genelinde 7 BİN Personel ve Uzman Alımı yapacaklarını açıkladı. Bakan Ayşenur İslam Tarafından yapılan açıklamaya göre hem KPSS Puanıyla hem de diğer özel sınavlara da tabii tutulacak alınacak olan uzmanların Aile Sosyal Destek Programı”nı (ASDEP) bünyesi için alınacağını ve bu 4 ilde hayata geçirdiklerini de sözlerine ekledi. Peki ama uygulama nasıl olacak ? Alım Ne Zaman Olacak ? Aranan Şartlar Neler Olacak ?

Aile Bakanlığı 7 BİN Uzman Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam tarafından yapılan açıklamaya göre bu uygulama Tüm ülkemizi kapsayacak şekilde olacağını 77 Milyonu  vatandaşımızı kapsayacağını, her 500 aileye 1 adet uzman danışman düşecek şekilde ayarlanacağını belirtti. Alımların neden olacağına da açıklık getiren Bakanımız aile içerisindeki sorunlar çözülmez bir hale gelmeden ve cinnete dönüşmeden müdahale edilmesi sağlanacak dedi.

Uzmanların şuan için pilot illerde çalışmalarını yaptıklarını camiden muhtarına, okuldan sağlık ocağına kadar bir çok kurumla iç içe çalıştıklarını ve  riskli durumları tespit ettiklerini açıkladı. Buna göre Aileler ihtiyacına göre ilgili kuruluşlara yönlendiriliyor ve takip ediliyor.dedi. Alımlar Genel Seçimlerden Sonra mı yoksa önce mi olacak bu konu hakkında bilgi vermedi ancak 7 BİN Sosyal Hizmet Uzmanı alınacağını belirtti.

Bakandan Yetim Aylığı Açıklaması: Yetimler içinde 1 yıldır çalışma yaptıklarını anne ve babasını kaybeden ya da babası askerde olan çocukların 18 yaşına kadar devlet tarafından öğrenim hayatına kadar yani 18 yaşına kadar yardıma muhtaç olan çocuklara 100 Lira Ödeyeceğiz dedi.Aileye yapılan diğer yardımla bu yardımı almaya engel olmayacağını da sözlerine ekledi.

Sonuç olarak kısa bir süre içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 7 Bin Sosyal Hizmet Uzmanı alacak diyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Kendi İşini Yapan Emekli Artık Daha Az Ödeyecek başlıklı makalemizde Çalışan Emeklinin Kesintisi Düşüyor, Emeklilerin Maaş Kesintileri Düşürülüyor ve Kendi İşini Yapan Emeklilerin Kesintileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.