İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Asgari Ücret 5 Bin 490 TL Oluyor!

İspanya’nın Başbakanı Sanchez, zamlı asgari ücret tutarını açıkladı. Başbakanın açıklamalarına göre 21 Aralık 2018 tarihinden itibaren asgari ücret 900 euro’ya çıkacak. Bugünkü euro kuruyla hesaplarsak İspanya’da asgari ücret  21 Aralık itibarıyla 5 bin 490 TL tutarında ödenecek.

İspanya’da Yeni Asgari Ücret Tutarı Belirlendi!

İspanya Başbakanı Sanchez’in açıklamasından sonra yeni asgari ücret tutarı resmi olarak duyurulmuş oldu. Yeni asgari ücret 900 euro olarak açıklandı. Zamlı maaşlar  21 Aralık 2018 tarihinden ödenmeye başlayacak. Ülkemizdeki Euro kuruna göre hesap edildiğinde İspanya’daki asgari ücret tutarı 21 Aralık’tan sonra 5.490 TL’ye denk gelecek.

Asgari ücret İspanya’da yüzde 22 oranında artış gösterecek. Artışın bu derece yüksek olmasının sebebi kemer sıkma karşıtı bir politika yürüten Podemos partisi. Partinin hükümetle yaptığı anlaşma asgari ücretin bu denli artmasını sağladı.

Başbakan Pedro Sanchez ise 21 Aralık 2018 tarihinden itibaren 900 Euro olarak artacak asgari ücret tasarısının bugün kabine tarafından onaylanacağını duyurdu.

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.