İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Memur Alımı Hazırlığı

Tarım Bakanlığına Uzman Yardımcısı Memur Alımı Olabilir

Merhaba Sayın Okurlarımız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından atama bekleyen yüzbinlerce memur adayı mezunun sevineceği bir haber vermek istiyoruz. Resmi gazetede bugün yer alan yönetmelik ile Bakanlık bünyesine alınacak olan uzman ve uzman yardımcısı kadrolarında atama ve usul yönetmeliğinde değişiklik oldu. Bu değişikle beraber dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı. Bakanlık bünyesinde kadro bekleyen Ziraat Fakültesi Mezunları,Ziraat Mühendisleri,Veterinerler ve diğer personeller için de yeni bir memur alımı hazırlığı süreci başlamış olarak değerlendirebiliriz. Yapılan yönetmelik değişikliğinde uzman ve uzman yardımcısı alımında alınacak olan personellerin başvuru yapabileceği ilanın tüm ayrıntıları ilan verilmeden yani sınav tarihinden en az 30 gün öncesinde DPB,Resmi Gazete ve Bakanlık sitesinde yer alması konusunda yeni bir yönetmelik geldi.

GTHB MEMUR ALIMI HAZIRLIĞI

BAKANLIK MEMUR ALIMINDA DEĞİŞİKLİK

Bu değişiklik ile nelerin tam anlamıyla değiştini söylemek istiyoruz.Yapılan bu değişiklikte, duyuru sırasında, ilan edilecek kadroların sınıf, unvan ve dereceleri ile sınavın değerlendirme yönteminin de yer alması konusunda karar alındı. Yani bu durumda GTHB’dan kısa süre içerisinde yeni bir memur alımı olacağını söyleyebiliriz.

2015 YILI BİTMEDEN OLABİLİR

Resmi Gazetede bugün yer alan bu yeni yönetmelikte ilana çıkan memur alımının sınav tarihinden 30 gün öncesinde Devlet Personel Başkanlığı dahil olmak üzere Bakanlık sitesinden duyurulması yönünde karar alındı. Bu durumda 2016 yılına girmeden yani 2015 yılında yeni bir memur ataması için ilana çıkabilir. Bakanlıktan henüz bu konuda bir açıklama yok ancak değerlendirme bu şekilde olmuştur.

DEĞİŞİKLİK : Sınava katılma şartları, son başvuru tarihi, başvuru yeri, KPSS puan türü ya da türleri ve asgari puanları, hangi alandan kaç uzman yardımcısının alınacağı, sınıf, unvan ve dereceleri, sınava girebileceklerin sayısı, sınavın yeri, zamanı, içeriği ve değerlendirme yöntemi, başvuruda istenecek belgeler ile gerekli görülen diğer hususlar sınav tarihinden en az otuz gün önce, Resmi Gazete ile Devlet Personel Başkanlığı, Bakanlık ve Genel Müdürlük internet adreslerinde duyurulur.”

DEĞERLENDİRME : Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı için yeni bir memur alımı olması halinde sitemiz üzerinden en ayrıntılı şekilde ilana ulaşabilir,sınavın ne zaman olacağı,başvuru şartları ve diğer önemli bilgilere ulaşabileceksiniz.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.