İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Bakanlık Uzaktan Çalışma Sistemi Nasıl Olacak

Uzaktan Çalışma Sistemine Kimler Başvuru Yapabilecek

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemiz bildiğiniz gibi her konuda kalkınmasını devam ederken uzaktan çalışma alanında da önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Ulusal İstihdam Stratejisi Kapsamında hem kadınlara hem gençlere hem de engellilere evde çalışabilecekleri iş imkanları sunacaktır. Peki bu sistemden kimler faydalanabilecek ve kimler için iş istihdamı sağlanacak bu konuda bilgi vermek istiyoruz. Kalkınma Bakanlığı yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı(DPB) Sosyal Güvenlik Kurumu,  ve Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) bir arada çalışması sonucunda Ulusal İstihdam Projesi hayata geçirilecektir.

Uzaktan Çalışma Sistemi Başvurusu

Kimler yararlanacak bu konuya değinelim. Kadınlar ilk başta öncelik olmak üzere Engelli insanlara,Uzun zamandır işsiz olan insanlara ve gençlere yönelik olacak olan bu iş bir çok insan için iş istihdamı oluşturacak diyebiliriz.

Peki İşin Ayrıntıları Neler ? Yani bu insanlar evde nasıl işler yapabilecek ? Bu konuya da değinmek istiyoruz. En başta Bilgi İşlem Teknolojisi kullanılarak Uzaktan Çalışma Sistemi geliştirilmesi amaçlanıyor. Hangi Alanlarda Çalışacaklar ?

Sayın Okurlarımız İş İstihdamı oluşturmak amacıyla bu iş özellikle ilk etapta Çağrı Merkezi gibi uzaktan çalışma sistemi için en uygun sektör seçilecektir. Yani evinizde oturduğunuz yerden telefonla görüşme yapacaksınız ve insanlara sorunlarını çözmek üzere yardımcı olacaksınız. Bu konuda daha detaylı bilgiler ilerleyen günlerde netleşecektir. Bunlar Bize Ne Kazandıracak ?

1- Kadın İstihdamı Sağlanacaktır.2023 yılına kadar %35 lik bir rakama ulaşılması hedefleniyor.
2-Engelli İnsanların da iş imkanlarından faydalanabilmesi amaçlanıyor. Bu sayede 55 binden fazla engelli insanın kamu personeli olarak görev alması sağlanacak.
3-Uzun zamandır işsiz olanlara verilen bu işler sayesinde ülkemizde sorun olan işsizlik sorunu 2023 yılına kadar %20’ye düşürülmesi planlanıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Dershane Öğretmenleri MEB Başvuru Tarihi 2015 başlıklı makalemizde Dershane Öğretmenleri Atama Başvurusu 2015, Dershane Öğretmenleri Atamaları 2015 ve Dershane Öğretmenleri MEB Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.