İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

1 Kasım Erken Seçimlerden Sonra Doların Durumu Ne Olur

Erken Seçim Doları Nasıl Etkileyecek ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. 1 Kasım Erken Seçim yarın yapılacak. Türkiye Genelinde 81 ilde yapılacak olan seçimlerin ekonomiyi nasıl etkileyeceği de şimdiden merak konusu olmaya başladı. Özellikle de elinde dolar olan vatandaş şu an doların yükselmesinden memnun olarak gözükse de seçimlerden sonra çıkacak olan sonuca göre durumun ne olacağı konusunda şüpheleri mevcut. Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı da ekonomi olumsuz etkilendi ve üzerine bir de hükümetin kurulamamış olması doların bir çizgide olmasına engel oldu. Durum böyle olunca ekonomik belirsizlik başgösterdi.Şuan için dolar TL karşısında 2,91 liradan alıcı bulmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Amerikan merkez bankası olan FED’in açıklamış olduğu faiz kararından sonra anınca tepki veren dolar şimdi biraz daha düşük seyirde izlemektedir.

FED Faiz Kararı Sonrası Doların Durumu ⇐ ( Haberi Oku )

SEÇİM SONRASI DOLAR NE OLACAK ?

DOLAR ERKEN SEÇ,MDEN SONRA NE OLACAK ?

Herkesin merak ettiği tek bir soru var. Bu da erken seçimden çıkacak sonucun doları nasıl etkileyeceği konusu. Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki FED’in faiz arttırımına gitmeyecek olması 2016 yılına kadar yapılmayacak anlamına gelmiyor. Aralık ayında yapılacak olan toplantılar sonrasında bir yükseliş olabilir ve bu yükseliş ile de dolar yeniden yükselişe geçebilir.

DOLAR HER AN YÜKSELEBİLİR

Doların FED faiz kararından sonra doların 1-2 kuruşluk yükselmesi yerini yeniden düşüşe bıraktı. Yani bunu seçimlere göre değerlendirmek gerekirse erken seçimden çıkacak olan sonuç ne olursa olsun dolar mutlaka tepki verecektir. Kendi fikrimizi söyleyecek olursak dolar seçimlerden çıkacak sonuçtan sonra ertesi gün hemen tepki verecektir. Ve bu tepkinin yükseliş olarak olacağını bekliyoruz.

EKONOMİ NE OLUR ?

Dolarda yaşanacak bir yükseliş elbette ülkemizde ekonomiyi de olumsuz etkileyecektir.Çünkü TL karşısında yaşanacak olan bir yükseliş vatandaşın cebindeki para ile alım gücünde azalma yaşatacaktır. Bu azalma olunca da ekonomik olarak alım gücünün azalması bir hareketsizlik ortamını da beraberinde getirecektir.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.