İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Başbakan Engelliler İçin Seçim Vaatlerini Anlattı

Engelliler İçin Erken Seçimden Sonra Neler Değişecek

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu yapmış olduğu konuşmasında engelli vatandaşlar için seçimlerden sonra ne gibi değişiklikler yapacaklarını anlattı.Ülkemizde engelli vatandaşlara seçim vaatlerini anlatan Başbakan,bugüne kadar engelliler için yapmış oldukları yeniliklerden ve yapacakları düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Başbakan iktidarda oldukları süre boyunca yani 12 yılda engellilerin yüzünü güldüren çok büyük faaliyetlerde bulunduklarını ve yapılan bu reformlarla dünya ölçeğinde önemli yol katettiklerinin altını çizdi.Hem belediyelerin engelli vatandaşlar için uygulamaya koyduğu yenilikler hem de engellilere istihdam alanlarının oluşturulması maaşlarda düzenlemeler,ulaşım ve sosyal hayata katılım konularında yapılan yenilikler..

ENGELLİLER İÇİN SEÇİM VAATLERİ

ENGELLİ YAŞAM MERKEZLERİ KURULACAK

Evinde engelli birey bulunan ailelerin en büyük sorunlarından birisi engelli bakımı olduğuna dikkat çeken Başbakan bu bağlamda evden ayrılmak zorunda kaldıklarında yakınlarının kısa süreli bakımı artık problem olmayacağını bu yüzden de Engelli Yaşam Merkezleri kuracaklarını belirtti.Bu merkezlerde yıl içinde 30 güne kadar ücretsiz misafir olarak bakım hizmeti verilecek.

ENGELLİLERE SAHİP ÇIKILACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti İktidarında engellilerin sahipsiz kalmayacağını ve hangi sebeple olursa olsun engelliler kendilerini zayıf ya da sahipsiz hissetmeyecek. Engellilere bakan büyükleri,anne ve babaları olduğunu ancak eğer onlarda olmazsa arkalarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğunu yineledi.

ENGELLİYE KAMUDA İSTİHDAM

Bildiğiniz üzere Engelli insanlara devlet kurumlarında memurluk için pozitif ayrımcılık ilkesi uygulanıyor yani öncelik tanınıyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından da yapılan açıklamalarda 16 Aralık’ta EKPSS yani engelli memur ataması yapılacağını duyurmuştuk. Bunun müjdesini yine Başbakan Ahmet Davutoğlu öncesinden vermişti ve 2015 yılı bitmeden memur ataması yapacaklarını söylemişlerdi. ÖSYM tarafından EKPSS 2015 başvuru kılavuzunu inceleyecek olan engelliler buna göre tercihlerini yapacak ve kamuda istihdam olanağı sunulmuş olacaktır.

kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.