İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Başbakanlık’tan ÖYP Kadrolarına Atamalar İçin İzin Verildi

08.09.2015

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Atama İzni

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere Başbakanlık tarafından ÖYP kadrolarına atamalar durdurulmuştu. Bugün YÖK’ten yapılan yazılı basın açıklamasına göre Başbakanlık tarafından ÖYP kadrolarına atamaların yeniden yapılacağı müjdesi verildi.2015/9 sayılı genelge ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında naklen ve açıktan atamalar ikinci bir talimat verilene kadar atamaların durdurulduğunu sizlere aktarmıştık. Durdurulan atamaların yeniden yapılması için bugün Başbakanlık yazılı bir izin verdi ve kamuoyu duyurusu yaptı. Bu duyuruya göre artık ÖYP kadrolarına atamalar yapılabilecektir.Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ilgisiyle yapılacak atamalara, 2015/9 sayılı genelge kapsamında izin verildiği haberi verildi. Atama duyursundan sonra Üniversitelerde akademik personel atamalarına devam edileceğini söyleyebiliriz.

ÖYP KADROLARINA ATAMA ÇIKTI

BAŞBAKANLIK DUYURUSU

YÖK’TEN ÖYP ATAMALARINA İZİN MÜJDESİ

Bilindiği gibi 31.08.2015 tarihli ve 2015/9 sayılı genelgesinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında naklen ve açıktan atamalar ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur. Diğer taraftan Başkanlığımızca 2010 yılı itibariyle üniversitelerimizin öğretim elemanı ihtiyacını karşılamak amacıyla Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) yürütülmekte olup bu amaçla her yıl merkezi yönetim bütçe kanunlarıyla verilen atama izni sayısı kadar araştırma görevlisi kadrolarına atama yapılmaktadır.

Bu programda herhangi bir aksamaya meydan vermemek için 1 Eylül 2015 tarihli yazımızla Başbakanlık nezdinde girişimde bulunulmuş olup, ÖYP kapsamında yapılacak atamalara söz konusu genelge kapsamında izin verilmesi talebinde bulunulmuştur. Başbakanımız Prof. Dr. Sn. Ahmet DAVUTOĞLU’nun bizzat ilgisi neticesinde, Başbakanlığın 4 Eylül 2015 tarihli yazısıyla, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak atamalara, 2015/9 sayılı genelge kapsamında izin verilmiştir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Kaynak:Editör / YÖK
kaynak

 

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.