İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

31 Ağustos 2015 Üniversite Ek Yerleştirme Kayıtları Başlıyor

30.08.2015

Üniversiteyi Ek Yerleştirmeyle Kazananların Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Üniversitede bir yükseköğretim programını kazanan öğrencilerin başvuruları için kayıtlar yarından itibaren alınmaya başlanacaktır. Üniversiteye kaydını yaptıracak olan öğrencilerin 31 Ağustos 2015 tarihinden itibaren başlamak üzere 4 Eylül’e kadar kaydını yaptırması gerekmektedir.Bildiğiniz üzere ÖSYM, 2015 – ÖSYS ek yerleştirme sonuçlarını geçtiğimiz günlerde yani 28 Ağustos’ta açıklamıştı.Tercih yapan ve üniversiteye ek yerleştirmeyle kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 31 Ağustos ile 4 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversiteye kayıt yaptıracak olan öğrencilerin üniversiteye gitmeden önce gerekli evrakları tamamlaması gerekmektedir.

ÜNİVERSİTE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

EK YERLEŞTİRME KAYITLARI BAŞLIYOR

Üniversite kayıtlarında 2. Yerleştirmeyle kazanan öğrencilerin e-devlet üzerinden başvuruları alınmıyor. Bu nedenle yerleşen adayların direkt olarak üniversiteye gidip kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

YENİ KAZANAN ÖĞRENCİLER DİKKAT

2015 yılının üniversiteye yerleşen son öğrencileri için yukarıda yer alan bağlantıdan üniversite kayıt işlemlerinde hangi evraklar gerekiyor bunlara göz atabilirler.

Yanınıza almanız gereken evrakların tamamı daha önceki haberimizde yer almaktadır. Bu sene yeni üniversite kazandıysanız ayrıca kazanmış olduğunuz üniversitenin sitesine girerek orada yer alan duyuruları da kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Çünkü ek yerleştirme ile yerleşen öğrencilerden farklı belgeler istenebilmektedir. Uzak bir şehirdeki üniversiteye gidiyorsanız mağdur olmamak için eksiksiz biçimde sizden istenen ek yerleştirme puan çıktısı,fotoğraf,ikametgah ve lise diploması gibi önemli evrakları yanınızda bulundurmanız istenebilir.

EK YERLEŞTİRME KAYITLARI 31 AĞUSTOS – 4 EYLÜL ARASINDA

Belirtilmiş olan tarihler arasında kaydını yaptırmayan öğrenciler için mazeret gibi nedenlerle yeniden hak verileceği konusunda henüz bir açıklama yok. Ancak elinizden geldiğince kaydınızı son güne bırakmamanızı tavsiye ediyoruz ilk günden kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Herkese eğitim hayatında başarılar dileriz.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.