İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Büro Yönetimi ve Sekreterlik İş Olanakları

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü/Mezunu İş Olanakları 

Merhaba Sayın Okurlarımız. Son zamanların favori bölümlerinden birisi olan ve özellikle de bayanların tercih ettiği Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü hakkında sizlere bilgi vereceğiz ve iş imkanları nelerdir bunlar hakkında sizlere bilgi aktaracağız. Aslında isminden de anlaşılacağı üzere bölümün amacı ve hizmeti belli diyebiliriz. Malum insanlar artık ofislerde çalışmakta ve ofis işlerini düzenleyecek yoluna koyacak koordinasyonunu sağlayacak nitelikli personellere ihtiyaç duymaktadır. Bunlardan birincisi Büro Elemanıdır. Büro Elemanları Ne İş Yapar ? merak ediyorsanız aydınlatalım sizleri.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik İş İlanları

İşlerin düzene sokulması ve belirli bir çizgide ilerlemesini sağlayacak Ofis içerisinde daha iyi bir çalışma ortamı yaratan,diğer personellerin görev dağılımını yapan bir personeldir.

Sizlerde Büro Yönetimi Personeli olmak istiyorsanız iyi bir kabiliyetiniz olması gerekmekte ve iyi bir bilgisayar kullanıcı olmanız lazımdır.
Şimdi dilerseniz sizlere biraz da Sekreterlik Mesleği hakkında bilgi verelim. Artık her kurumda olmazsa olmaz personellerin başında gelmektedir. Özellikle de özel sektörlerde sekreterler diğer üst düzey yöneticilerin notlarını alan randevularını düzenleyen telefonlara bakan ve aslında tek bir kelimeyle ifade edecek olursak ofisin düzeninden ve koordinasyonundan sorumlu olan ikinci personel diyebiliriz. Eğer sizlerde Üniversitelerin ya da Meslek Yüksek Okullarının Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümlerinden mezun olduysanız ya da dışarıdan özel kurslardan bu bölüme dair ders aldınız bilginiz ve sertifikanız varsa iş imkanı bulabilirsiniz.

Ülkemizde biliyorsunuz ki özel şirketler bir hayli fazla. Buna bağlı olarak bir çok kurum bünyesine Sekreter ve Büro Yönetim Elemanı Almaktadır. Şimdi sizlere Örnek bir sekreterlikte aranan kriterler neler gösterelim.

Aranan Nitelikler

•Tercihen Meslek Yüksek Okulları’nın Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünden mezun,
•Tercihen benzer pozisyonda en az 2 yıl deneyimli,
•MS Office yazılımlarına hakim,
•Planlama ve organizasyon becerisine sahip,
•Ekip çalışmasında uyumlu ve iletişimi kuvvetli, değişim ve gelişime açık,
•Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen,

Eğer sizlerde bu ve buna benzer kriterleri sağlıyorsanız mutlaka başvuru yapmanız gerekmektedir. Hangi ilde olursanız olun mutlaka iş bulabilirsiniz. İş Başvurusu yapmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik İş Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Koçtaş 2015 Satış Danışmanı ve Personel Alımı başlıklı makalemizde Koçtaş 2015 Personel Alımı, Koçtaş Eleman Alımı 2015 ve Koçtaş Kasiyer Alımı 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.