İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Din Kültürü Öğretmeni Arayan Okulların Güncel İş İlanları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni İş Başvurusu

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılmayan ve artık kariyerine özel eğitim kurumlarında,temel liselerde yani dershanelerde devam etmek istiyorsanız yüzlerce ilan arasından kendinize bir iş bulabilirsiniz. Özellikle de daha önce bu alanda deneyimi olan,bir özel okulda,kolejde ya da MEB’den ayrılmış olan bir öğretmenin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak iş bulabileceği ilanlar mevcuttur. Eğer üniversitelerin eğitim fakültelerinden ilgili alandan mezun olduysanız kendinize çalışacak yeni bir iş arıyorsanız özel sektörde bende varım diyorsanız online olarak başvurunuzu yapıp değerlendirme sürecinden sonra okulların sizi aramasını bekleyebilirsiniz. Dilerseniz yarı zamanlı yani part time olarak eğitim verebilir dilerseniz de ülkemizin ünlü özel okullarında full time tam zamanlı olarak öğretmenlik yapabilirsiniz.

DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİ İŞ İLANLARI

DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİ ARAYAN OKULLAR

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığının en fazla ihtiyaç duyduğu öğretmenlikler arasında yer alsa da yüksek puan alamamış olanların tercihini özel okullardan yana kullandığını biliyorsunuz. Ülkemizde faaliyet gösteren çok sayıda özel eğitim kurumu,yeni kurulan temel liseler,özel kolejler ve diğer eğitim kurumları yeni öğretmenler aramaktadır. Din Kültürü Öğretmeni alımında okulların aramış olduğu şartlar aşağıdaki gibidir. Şartlar okuldan okula değişmektedir.

DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİ ALIMINDA ARANAN ŞARTLAR

Üniversitelerin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Mezunu
Pedagojik Formasyon Belgesi olan
Okul müfredatına hakim, deneyimli,
Alanında yeterli bilgi birikimine sahip, mesleği ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilen,
İletişim gücü yüksek , hitap ettiği kimseleri motive edebilen ve bilgisiyle etkileyici olabilen ,
Erkek öğretmen adaylarının askerlikle ilişiği bulunmaması,
Güleryüzlü ve çalışkan

Yukarıda belirtilmiş olan şartlardan en önemlileri 4 yıllık eğitim fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak ve pedagojik formasyon sahibi olmak olarak görülebilir. Ancak diğer kriterlerde önemsenmelidir. Özel okullara Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği için başvuru yapmak istiyorsanız alt kısımdaki online başvuru yapabileceğiniz kırmızı renkli bağlantıdan yardım alabilirsiniz.

Din Kültürü Öğretmeni İş İlanları İçin:

www.yenibiris.com/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ogretmeni-is-ilanlari

Bir önceki yazımız olan Eylül 2015 Kamuya Çok Sayıda Memur Personel Alımı Yapılıyor başlıklı makalemizde 2015 Eylül Sözleşmeli Er Alan Komutanlıklar, Eylül 2015 Devlet Kurumları İşçi Personel Alımları ve Eylül 2015 Kamuya Memur Personel Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.