İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı 2015 Yaz Stajyerlik Başvurusu

Dışişleri Bakanlığı 2015 Yaz Stajyerlik Başvurusu 

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizin en önemli bakanlıklarından birisi olan ve yaz dönemlerinde üniversite öğrencileri için zorunlu staj kapsamında onlara staj olanakları sunan bakanlık 2015 yılında da ercüme Dairesi Başkanlığı Yaz Dönemi Stajyer Alımı yapacaktır. Eğer sizde üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyorsanız ve üniversitelerin en az 3. sınıf öğrencisiyseniz mutlaka başvuru yapmalısınız.Çünkü ne kadar büyük bir yerde staj yaparsanız ileride sizin için o derece iyi bir iş imkanı olabilir. Dışişleri Bakanlığı Stajyer AlımıÖğrencilerin başvuru yapabilmesi için Aranan Şartlar Neler dilerseniz bir göz atalım. Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen staj ilanı aşağıdaki gibidir.

Dışişleri Bakanlığı, Bakanlık çalışmaları hakkında genel bilgi vermek ve Mütercim-Tercümanlık mesleğine ilgi duyan gençlere ön bilgiler kazandırmak amacıyla üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat Bölümlerinden çok iyi derecede yabancı dil bilen stajyer öğrenci kabul edecektir.Staj programı, üniversitelerin yaz tatili döneminde üç dönem halinde gerçekleştirilecek olup, stajyer alımı aşağıdaki dil gruplarına göre yapılacaktır:

•İngilizce
•Almanca
•Fransızca
•Arapça
•Rusça

Staj programına, üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık veya Dil ve Edebiyat bölümlerinde okuyan en az 3.sınıf öğrencileri kabul edilecektir.Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan adayların özgeçmişlerini, öğrenci belgelerini, transkriptlerini ve nüfus cüzdanı fotokopilerini taratıp 15 Nisan 2015 tarihine kadar hakan.tuncer@mfa.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Bakanlık gerekli gördüğü takdirde mülakat yapabilecektir. Dışişleri Bakanlığı mensuplarının birinci derece akrabaları bu programa başvuramazlar.

Kaynak: MFA

Bir önceki yazımız olan AKSigorta Üniversite Öğrenci Stajyer Alımı 2015 başlıklı makalemizde 2015 Yaz Sigorta Staj Başvurusu 2015, Aksigorta Öğrencilere Staj İmkanları ve Aksigorta Stajyerlik Başvurusu 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.