İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Edirne Belediyesi Personel Alımı 2016

Edirne Belediyesi Personel Alımı 2016 İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Her yıl içinde zaman zaman birçok belediyenin personel, memur ve işçi alımları yapıldığı görülmektedir. Alım yapılan pozisyonlar ise belediyelerin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Marmara Bölgesinin Trakya kesiminde yer alan Edirne ilinin nüfusu ise yaklaşık 500 bin civarıdır. En büyük ilçeleri ise; Enez, Uzunköprü, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu gibi ilçeleridir.

EDIRNE-BELEDIYESI-PERSONEL-ALIMI

Bunun ile birlikte Edirne Belediyesi İşçi Alımı 2016 gibi detaylar ise Edirne’de yaşayan işçiler için önemli bir durumdur. Genellikle işçiler kısa süreli işlerde ya da özel sektörlerde çalışmak yerine belediyeler gibi kamu kurumlarını tercih etmektedirler. Kamu kurumlarının iş garantisi güvencesinin olmasından dolayı da işçiler genellikle belediyelere bağlı olan bünyelerde çalışmayı daha çok istemektedirler.

Ayrıca bir önemli diğer detay ise belediyelerde memur olarak çalışmak için memur olma şartlarını da taşımanız gerekmektedir. Edirne Belediyesi Memur Alımı gibi personel alımlarında ise genellikle KPSS şartı da aranmaktadır. Genellikle KPSS sınavında aranan kıssaslar arasında sınavdan en az 60 ya da 70 puan almak gerekmektedir. Ayrıca belediyelerin kendi inisiyatifi doğrultusunda da zaman zaman personel alımı yaptıkları görülmektedir.

Tüm bunların yanı sıra artık belediyelerde taşeron sisteminin kalkacak olması da belediye bünyesinde çalışan memurları ve işçileri çok sevindirmiştir. Artık kamu kurumlarında taşeron olarak çalışıp asıl işi ya da yardımcı işi yapan personellerin kamu ile sözleşme imzalayacak olması günümüz açısından büyük bir gelişme ya da düzelme olarak görülmektedir. Ayrıca çoğu zaman belediyeler iş duyurularını İŞKUR aracılığıyla da bildirmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Zonguldak Belediyesi Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde Zonguldak Belediyesi Eleman Alımı, Zonguldak Belediyesi İş Başvurusu 2016 ve Zonguldak Belediyesi İş İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.