İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Emekli Maaşlarına Zam Artışı Erken Seçim Sonrasına Kaldı

Emekli Maaşlarına Zam Artışı Ne Zaman Olacak ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere hem Ak Parti Sosyal Paket içerisinde emeklileri ilgilendiren yeni kararlar olduğu gibi erken seçim öncesinde de emekli maaşlarında bir artış yapılması gündemdeydi. Bugün Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından yapılan açıklamalarda emeklilerin alacakları bu zamların erken seçim sonrasına kalacağını söyledi.1 Kasım erken seçimlerinden sonra emekli maaşlarına yapılacak olan zammın maaşlara ne kadar yansıyacağı konusunda da bilgiler veren Başbakan Yardımcısı bugün katılmış olduğu A Haber kanalında merakla beklenen konularda bilgi verdi. Yapılan açıklamalarda dikkat çeken konulardan birisi de yapılacak olan bu yeni düzenlemeye göre 1000 TL  altında emekli maaşı alan emeklinim maaşlarına seyyanen yılda bin 200 liraya denk gelen bir artış olacak olması.

EMEKLİ ZAMMI SEÇİM SONRASINA KALDI

EMEKLİ MAAŞLARI ZAMMI SEÇİM SONRASINA KALDI

Emekliye verilmesi düşünülen zamlar hakkında bir takım açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı maaşı şuan 1000 TL ile 1100 TL arasında olan emeklinin maaşının direkt 1100 TL’ye tamamlamak istediklerini ayrıca 1100 TL ve üzerinde maaş alan emekliler içinde yıllık 1200 liralık bir ek seyyanen zam yapılmasını istediklerini belirtti. Bu zamların yeni meclisin açılmasından sonra faaliyetlere başlanacağını ve ayrıca bütçeye ek bir yük getireceğini fakat bu konuda da belirli düzenlemeler yapıldıktan sonra bu zammın verileceğini belirtti.

TÜM EMEKLİLERE ZAM VAR

Yeni meclisin açılması ve 1 Kasım 2015 erken seçimlerinin sona ermesinden sonra tüm emeklilere zam verilecek mi sorusuna da evet yanıtını veren Başbakan yardımcısı milyonlarca emeklinin merakla bekledi bu zam haberleri için müjdeli haberleri verdi. Yani 1 Kasım’dan sonra emeklilere verilecek olan zamların ne kadar olacağı da kesinleşecek diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan 37 BİN Öğretmen Ataması Yarın Saat 11:00'da Yapılacak başlıklı makalemizde 15 Eylül 37 BİN Atama Nereden İzleniyor, 37 BİN Öğretmen Ataması MEB Merkez Binası ve 37 BİN Öğretmen Ataması Yarın Yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.