İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Erken Seçimden Dolar Kuru Nasıl Etkilenir Dolar Ne Olur

Erken Seçimin Dolara Etkisi

Merhaba Sayın Okurlarımız. Artık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan kesin erken seçim tarihi beklenirken bu tarihin 1 Kasım olma ihtimalinin olması yüksekken merak edilen bir diğer konu da son zamanlarda tırmanışa geçen dolar konusu. Dolar’ın geçtiğimiz günlerde 3 TL olması yatırımcısını sevindirirken dolar borcu olanları üzmeye devam ediyor. Peki erken seçimin artık kesin olması ve ekonominin bu durumdan nasıl etileneceğini araştıran vatandaşların uzmanların yorumlarına ihtiyaçları var. Uzmanlar bu konuda neler söylüyor sizlere bu konuda bilgileri aktaracağız. Çünkü doların 3 TL rakamlarını görmesi gerçekten daha önce görülmemiş bir durum olarak tarihe geçti. Doların TL Karşısında sürekli olarak değer kazanması TL’ye olan güveni azalttı ve vatandaşın ya altına ya dolara ya da euro’ya yönünü çevirmesine neden oldu.

Erken seçimin dolara etkisi

DOLAR TERS KÖŞE YAPTI

Koalisyon hükümetinin kurulmasına kesin gözüyle bakılırken bir anda erken seçimin kesinleşmesi piyasaları alt üst etti. Doların bu denli yükselmesinin nedenlerinden birisi de Merkez Bankasının geçtiğimiz günlerde faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapmama kararı almasıdır diyebiliriz. Uzmanlar tarafından dolar nasıl yorumlanıyor ? Uzmanların görüşlerine göre dolarda daha fazla düşüş beklenmiyor. Yani şuan için DOLAR KURU 2,91 Liradan işlem görürken daha 2-3 gün önersine kadar 3.15 Liraydı.

DOLAR ALMALI MI ? BOZDURMALI  MI ?

Hem yatırımcının hem de döviz alacakların merak ettiği sorulardan birisi de bu. Erken seçim öncesi dolar daha fazla yükselir mi ? Eğer erken seçim öncesinde dolar kurunda büyük bir hareketlenme olacağını bekliyorsanız ve o zaman dolar bozdurmak gibi bir niyetteyseniz bu yanlış olabilir. Çünkü doların tekrardan 3 Lira civarlarına çıkması zor bir ihtimal olarak görülmektedir. Ancak 2.85 – 2.95 Lira dolaylarında devam edecek olan dolar yeni rekorlar kıracak gibi görünmüyor. Bu yorumları ekonomi uzmanları yaptıkları için bir bildikleri vardır düşüncesindeyiz.

ERKEN SEÇİM HÜKÜMETİ DOLARI ETKİLER

Şuan için erken seçim hükümeti kurma çalışmaları da devam ederken eğer bir erken seçim hükumeti kurulur ve AKP,CHP,MHP ve HDP arasında bakanlıkların paylaşılması durumunda kesinlikle dolar buna cevap verecektir. Ancak bu doların hareketi yükselme mi olur yoksa bir düşüş şeklinde mi olur henüz tam bir şey söylemek mümkün değil. Felaket senaryoları yazan pek çok site var bunlara itibar etmeyiniz.

Kaynak:Editör
iş ilanı

 

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığından 112 Çalışanlarına Nakdi Yemek Yardımı başlıklı makalemizde 112 Çalışanları Personellere Yemek Ücreti 2015, Osman Acar'dan Sağlık Çalışanlarına Müjde ve Osman Arikan Nacar Yemek Ücreti Açıklaması hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.