İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Erken Seçimden Sonra Altın Fiyatları Fena Çakıldı

1 Kasım’dan Sonra Altın Fiyatları Düşüyor

Merhaba Sayın Okurlarımız. 1 Kasım Erken Seçimlerinden sonra altın son bir ayın dibinde diyebiliriz. Hissedilir derecede düşüş yaşayan altın gerçekten yatırımcısını bu sefer üzdü diyebiliriz. Altının ons fiyatında yaşanan düşüşten dolayı altın yatırımcısını üzmeye devam ederken bu düşüşün ne kadar süre devam edeceği şimdi düşündüren nokta. Bugün güne 1.134,50 liradan başlayan altının ons fiyatı büyük bir gelireleme yaşadı ve bu rakam 1.126 dolara kadar düştü. Altın’da yaşanan düşüşün bir diğer sebebi ise bildiğiniz üzere Amerikan Merkez Bankası (FED)’in yapmış olduğu faiz arttırımı konusunda vermiş olduğu karar oldu. Herhangi bir faiz arttırımına gitmeyen FED Aralık ayında faiz arttırımı beklentisi de altında düşüş yaşanmasına neden olan sebeplerden gösterilmektedir.

SEÇİM SONRASI ALTIN KORKUTUYOR

ALTINDA YAŞANAN DÜŞÜŞ KORKUTUYOR

Seçimlerin altınları nasıl etkileyeceği merak konusu olurken artık yavaş yavaş altının durumu da belli olmaya başladı. Altın fiyatlarında yaşanan düşüş şuan için elinde altın olanları kara kara düşündürmeye devam ettiriyor.  Altın fiyatlarına kısaca değinecek olursak Kapalıçarşı’da altının gram fiyatı 103,10 lira seviyelerindedir. Yine altın akşam pazarında ise geçtiğimiz aya nazaran büyük bir düşüş gösterdi.

En fazla tercih edilen altınlardan olan çeyrek altın 169,56 liradan, cumhuriyet altını ise 689,82 liradan alıcı buluyor. Geçtiğimiz aylara nazaran büyük oranda düşüş olduğu ortada.

ALTIN ALACAKLAR İÇİN FIRSAT

Yaşanan bu durum elbette altın alacaklar için de bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Çünkü Ekim ayında altının ne kadar olduğunu merak edenler olacaktır. Ekim ile Kasım ayının karşılaştırmasını yapmak isteyenler Ekim 2015 Altın Fiyatları bağlantısından yardım alabilirler. Altın almak ve yatırım yapmak isteyenler eğer doğru zamanın ne zaman olduğunu araştırıyorsa şuan için alınacak olan altınlar size güzel para kazandırabilir yani kar elde ettirtebilir. Bunu değerlendirmek elbette size kalmış. Ekim ve Kasım ayında altın fiyatlarında yaşanan değişimi araştırmak istiyorsanız bağlantıdan yardım alabilir kendiniz inceleyebilirsiniz.

EKİM – KASIM ALTIN FİYAT KARŞILAŞTIRMASI

Ekim ayında altının durumunu bağlantıdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Ancak kısa bir açıklama yapmak gerekirse Ekim ayında Cumhuriyet Altını 725 Liradan satılırken Kasım ayında ise 689 TL’den satılıyor. Çeyrek altın ise Ekim ayında 179 Lira iken Kasım ayında Çeyrek altın 169 TL’den alıcı buluyor.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.