İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Alımı 2016

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Alımı 2016 İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Göç idaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru neticesinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kurumunda istihdam edilmek üzere kurum bünyesine İl Göç Uzman Yardımcısı Alımı yapılacağı bildirilmiştir. Sekizinci ve dokuzuncu dereceden olmak üzere toplamda 70 uzman yardımcısı personel alımı yapılacağı belirtildi. Personel alımlarından önce adaylar, İl Göç Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına tabi tutulacaktır. Giriş sınavı hem yazılı hem de sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır. Yazılı sınav başvurularının tamamlanmasının ardından yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi’ne yaptırılacaktır. Sözlü sınavın ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacağı bildirilmiştir.

IL-GOC-IDARESI-GENEL-MUDURLUGU-PERSONEL-ALIMI-2016

SINAVA BAŞVURU KOŞULLARI

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, ilanda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

3- ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 veya 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP31, KPSSP35, KPSSP48, KPSSP112, KPSSP113 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

4- 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış (01.01.1981 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

Giriş sınavına başvurular ise Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından aday.ankara.edu.tr internet web sayfası adresinden 4 Ocak 2016 Pazartesi günü mesai başlangıç saati olan saat 09:00’dan itibaren başlayıp 08 Ocak 2016 Cuma günü mesai bitimi saati olan saat 17:00 tarihleri aralığında yapılacaktır. Sınava katılacak olan adayların başvuru ücreti olan 60 TL sınav ücretini başvuru esnasında aday.ankara.edu.tr adresinden sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödemesi gerekmektedir. Sınav ücretini yatırdığı halde sınava hak katılamayan adayların sınav başvuru ücretlerinin geri ödeneceği belirtilmiştir.

Ancak başvuru koşullarını taşımayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların ödedikleri ücretler geri verilmeyecektir.

SÖZLÜ SINAVA GİRİŞ İÇİN İSTENEN BELGELER

a) Yükseköğrenim mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),

b) Üç adet vesikalık fotoğraf,

c) KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı,

ç) T.C. kimlik numarası beyanı,

d) Özgeçmiş.

Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Genel Müdürlükçe de onaylanabilir.

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak koşuluyla 70 personel alımı yapılacaktır. Yazılı sınava çağrılacak aday sayısı ise 1400 olarak duyurulmuştur. Yazılı sınavın şekli ve konuları, sınav sonuçları detayları ve atama öncesinde adaylardan istenen belgeler gibi konularda daha detaylı bilgi sahibi olmak için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Yatılı Gece Bekçisi Arayan Fabrikalar, İnşaatların İlanları başlıklı makalemizde Ek İş Olarak Gece Bekçiliği Yapmak, Emekliye Gece Bekçiliği İş İlanları ve Gece Bekçisi Alımı Yapan Firma İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.