İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

GSS Gelir Testi Yaptırmayanlar Ne Yapacak ? Borç Ne Kadar

SGK GSS Prim Borcu Ödemek .!

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere bugün 30 Eylül ve bugün SGK Prim Borcu sorgulatmak gelir testine tabii olmak için son gündü. Eğer mesai saatleri içerisinde Gelir testi yaptırmadıysanız ve online olarak turkiye.gov.tr adresinden borcunuzu sorguladıysanız borç çıkıyorsa işiniz biraz zor. Yani devlet bu borcu sizden almakta kararlı. Aslında burada borcu olup gelir testi yaptırmayanlar ile daha önce hiç gelir testi yaptırmayanlarda da hata var. Çünkü neredeyse 8 aydır hem internette hem de televizyonlarda haberlerde sürekli olarak gündeme getirilen bir konuydu. Ayrıca 6 aylık bir ek süre verilen GSS Prim Borcu sorgulamaları için halen yaptırmayanlar için artık çok geç diyebiliriz. Çünkü SGK tarafından yapılan açıklamada bu sürenin uzatılması söz konusu değildi. Mesai saati bitti ve Gelir Testi yaptıramadınız ne yapacaksınız ?

GSS GELİR TESTİ YAPTIRMAYAN NE YAPACAK

GELİR TESTİ YAPTIRMAYAN NE YAPACAK ?

Eğer bugün gelir testi yaptıramadıysanız biraz üzülebilirsiniz. Çünkü devlete olan borcunuzu ödemenizin yanı sıra ayrıca sizi her ay tavan tutardan prim borcunuzu ödemeniz istenmektedir. Ancak gelir testi yaptırmış olsaydınız belki de bu gibi bir durumla karşılaşmayacaktınız. Çünkü herkese borç çıkıyor diye bir durum söz konusu değil. Size borç çıkmayabilirdi. Ancak aksi bir durum söz konusu olursa ya da olması durumunda gelir testi yaptırmayanlar ya da aylık kişi başı geliri 2547 olanlar aylık olarak 305,64 TL ödemek zorunda kaldı.

GELİR TESİ BORCUNU ÖDEMEZSENİZ NE OLUR ?

Borcunuz varsa ve bunu ödemezseniz diğer borçlarda üzerine eklenecektir. Çünkü herhangi bir af durumu şuan için söz konusu değil. Eğer borcunuzu ödemezseniz ileride sağlık hizmetlerinden faydalanamazsınız. Eğer bunu göze almak istemiyorsanız da mutlaka borcunuzu ödeyiniz.

ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN NASIL ÖDEYECEK ?

Biliyoruz ki durum sizler için çok daha farklı. Zaten asgari ücret ile çalışıyorum bana 5-6 BİN TL borç çıkartmışlar bunları nasıl öderim diye soruyorsunuz. Daha öncesinden gelir testi yaptırmış olsaydınız yapılandırma oluyordu ve taksitle ödeme imkanı sunuluyordu. Yani borç taksitlendiriliyor bu süre zarfında da sağlıktan yararlanabiliyordunuz. Bunu detaylı bir şekilde öğrenmek için size en yakın SGK Binasına giderek bilgi alabilirsiniz. Ancak şunu söyleyebiliriz ki erken seçim var af çıkartırlar vs. gibi düşüncelere kapılıp kesinlikle borçlu kalmayın.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan CHP 1 Kasım Seçim Bildirgesini Açıkladı.! İşte O Seçim Vaatleri başlıklı makalemizde CHP Erken Seçim Bildirgesi Açıklandı, CHP Erken Seçim Gençlere Vaatleri ve CHP'den 800 BİN Taşerona Kadro Verilecek hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.