İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Güzellik Salonu Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

27.03.2015

Güzellik Salonu Açmak İçin Gerekli Belge ve Şartlar 

Merhaba Sayın Okurlarımız. Birbirinden güzel ve karlı iş fikirlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Eğer bir miktar sermayeniz varsa ve size para kazandıracak popüler bir iş yapmak istiyorsanız size önerimiz Güzellik Salonu’dur. Ülkemizde son zamanların en gözde mekanları arasında yer alan ve özellikle de bayanların mutlaka uğradığı ve paralar aktardığı mekanlardır güzellik salonları. Uygun bir yerde,deneyimli personelleri ile açabileceğiniz bir Güzellik Salonu sizlere hayal edemeyeceğiniz kadar çok para kazandırabilir. Zaman zaman haberlerde de izlemişsinizdir insanların güzellik salonlarında yaptırdıkları işlemlere ne kadar fazla para harcadıklarını. Bunu siz kendi lehinize çevirebilirsiniz. Şimdi dilerseniz açmak için gerekli şartlar ve maliyeti hakkında konuşalım.

Güzellik Merkezi

Güzellik Salonu Mekan Seçimi: İnsanların yaya olarak yoğun olarak geçtiği bulunduğu yerleri seçmeniz kazançlarınıza olumlu yönde etki edecektir. Ne kadar kalabalık bir mekana güzellik salonu açarsanız o kadar çok müşteriniz olur. Mekanın şık olması da ayrı bir konudur. Ne kadar temiz geniş ve insanın ruhunu açan sıkmayan bir mekan dekorasyonu yaparsanız hem bayanlar hem de erkekler gelmek için can atacaktır.Mekan için uygun  güzellik uzmanı, kuaför, manikürcü gibi personel araştırması yapmanız gerekmektedir. İşinde deneyim sahibi olanlar ve çevresi olan insanlar ile çalışırsanız müşteri potansiyeliniz artar.

Güzellik Salonu Açmak İçin Şartlar: Eğer bir girişimci olacaksanız öncelikle resmi evrak işlerini halletmeniz gerekmektedir. İş Yeri Açma Ruhsatınızı almanız şart. Arkasından Vergi Levhası almanız gerekiyor. İlgili ikamet yerinin Esnaf Odası veya Ticaret Odasına kayıt yaptırmanız da gerekmekte.Kiralık bir mekansa eğer kira mukavelesi gerekmekte. Zaten bir iş yeri açmak isteyen kişilerin bu işleri yapması fazla bir zaman almaz. Yeter ki açmak istesin.

Müşteriyi Elde Tutmak: Aslında bu sadece Güzellik Merkezi Açmak için değil diğer tüm işletmeler için geçerli bir kuraldır. Size gelen müşteriyi kaçırmamanız lazım. Gelen müşterilerle ilgilenecek onları karşılayacak güler yüzlü personeller olması gerekmektedir. Müşteriler beklerken sıkılmamak içim oyalanacak bir şeyler arar. Gazete,Dergi gibi sektörle uyumlu güncel dergileri bulundurmanız size faydalı olacaktır.

Temizlik ve Hijyen: Bir müşterinin mekana girdiği zaman ilk dikkat ettiği şeylerden birisidir. Güzellik merkezinde çalışan personellerinizden tutun mekanın kendisine kadar temiz olması şarttır. Kullanılan ürünler de temiz olmalı ve kaliteli ürünler olmalıdır.

Güzellik Merkezi Açmanın Maliyeti: Bu aslında size bağlı bir durumdur. Açacağınız mekanın büyüklüğü ve içerisinde uygulanacak olan işlemlere göre değişmektedir. İlk etapta müşteri bulma potansiyeli sağlayacağınızdan fiyatları ne çok yüksek ne çok dip rakamlardan verin. Diğer rakiplerinize bakın ve onlar da uygulanan işlemlerin fiyatlarına göre sizlerde fiyat belirleyin. Ortalama olarak normal standartlarda bir mekan açmak istiyorsanız mekan dekorasyonu ile birlikte 50 BİN TL gibi rakama açabilirsiniz.

Ayrıca Kuaförlük ve Güzellik Merkezi İş İlanları İçin TIKLAYINIZ

Kaynak

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Filli Boya Bayiliği Nasıl Alınır? Filli Boya Bayilik Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.