İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Filli Boya Bayiliği Nasıl Alınır? Filli Boya Bayilik Şartları

31.07.2020

Boya sektörünün ülkemizdeki lider firmalarından birisi olan Filli Boya oldukça geniş bir satış ağına sahip. Marka yalnızca duvar boyası değil; mobilya boyaları, sanayide kullanılacak boyalar, araba boyaları vs. gibi ürünlerde üretiyor. Filli Boya satış noktaları da bu gibi ürünlerin satışlarını yapıyor.

Filli Boya boya bayiliği veren firmalar arasında. İnşaat sektörüyle alakalı tüm alanlarda hizmet veren marka belirli koşullar sağlandığında bayilik anlaşması da yapıyor. Bilindiği üzere ülkemizde inşaat sektöründe hızlı bir yükseliş var. Bu yükselişten sizler de payınıza düşeni almak istiyorsanız inşaat malzemeleri satan bir dükkan ya da sadece Filli Boya ürünleri satabileceğiniz bir malzeme dükkanı açabilirsiniz. Bu sayede güzel paralar elde edebilirsiniz. Bayilik veren Filli Boya sizlere ve bayilerine en iyi hizmeti sunmaktadır.

Filli Boya Hakkında Kısa Bilgi

1988 yılında kurulan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu; beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, 1993 yılında inşaat boyaları alanına, Avrupa’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak bu sektöre adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk boya sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişini de sağlamıştır. Betek bayi anlaşmaları ile zaman içerisinde ağını genişletmiş ve büyümüştür. Bu haliyle Filli Boya hem fabrikaları hem de bayilikleriyle birçok kişiyi istihdam sağlıyor diyebiliriz. 

Filli Boya Bayiliği Nasıl Alınır?

Sermayesi olanlar ve ne iş kurabilirim diye düşünenler internet üzerinden yapılan ürün siparişlerini kabul eden ve bayi girişi olan Filli Boya ile anlaşarak kendilerine bir iş kurabilirler. Tabii Filli Boya bayisi olmak için birtakım şartları sağlamak gerekiyor. Marka bayilik almak isteyenlerin yeterli standartları sağladığından emin olduktan sonra anlaşmaya varıyor. Bahsettiğimiz Filli Boya bayilik şartlarını  şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bayilik sahibinin ticari sicilinin temiz olması.
 • İşletmenin açılacağı konuma göre belirlenen teminat bedelini ödemek. Bu teminat bedeli Filli Boya yetkilileri tarafından belirlenir. Filli Boya bayileri ilgili teminat bedelini karşılandığı takdirde açılır.
 • Bayiler için belirlenen bölgesel ciro değerini tutturmak.
 • Filli Boya markasının kurum ve değerlerini benimsemek. 

Bu şartlar sağlandığında Filli Boya bayilik alma işlemleri başlatılıyor. Yalnız şartlar arasındaki teminat bedeli hususuna değinmek istiyoruz. Aslında Filli Boya ücretsiz bayilik veren bir marka. Yani bu teminat bedeli ile franchise bedelini birbirine karıştırmamak da fayda var. Teminat bedeli, açılacak bayinin bulunduğu lokasyonun satış hacmine göre belirleniyor. Yani bayiden bölgenin potansiyelinde bir satış yapacağının teminatı isteniyor da diyebiliriz. 

Bahsettiğimiz bu rakamla ilgili firmanın belirlediği net bir değer yok. Dediğimiz gibi bu lokasyona göre değişiyor. Ancak şunu söyleyebiliriz ki bir inşaat malzemesi ürünleri dükkanı açmak için ve Filli Boya ürünleri de satmak için ortalama olarak 100.000 TL gibi bir paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Tabii bu paranın içinde dükkan kirası ve dekorasyonu da dahil.

Siz de kendi dükkanınızı Filli Boya bayiliğine çevirebilir veya uygun bir dükkan kiralayarak bu işe girebilirsiniz. Filli Boya yetkilileriyle iletişim kurmak için bölüm sonunda verilen linki kullanarak markanın ilgili  sayfasına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda verilen telefon ve adres bilgilerini de kullanabilirsiniz.

Filli Boya İletişim: 0216 571 10 00 

Filli Boya Adres: Zümrütevler Mahallesi Ural Sokak No:38 Maltepe/İstanbul

Filli Boya iletişim sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Mobilya Bayiliği Veren Firmalar ve Bayilik Şartları

Bayilik Almadan Önce Dikkat Edilecekler

Bir önceki yazımız olan Fason İşler İle Para Kazanmak - Dışarıya Fason İş Veren Firmalar başlıklı makalemizde Ankara da Fason İş Para Kazanmak, Bursa Fason İş İlanları 2015 ve Ev Hanımlarına Fason İş Verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. erhan öncel dedi ki:

  ben bayilik almak isiyorum ama telefonlarıma cevap vermıyorlar yaklaşık bir aydır arıorum bana yardımcı olun

  1. Admin dedi ki:

   Erhan Bey, Filli Boya firmasının sitemizdeki telefon numarasını güncelledik.
   0216 571 10 00 no lu telefon numarasından kendilerine ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.
   Dilerseniz 0 216 571 13 15 iletişim sayfalarındaki numaraya fax çekebilir yada bilgi formunu doldurup geri dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

 2. alperen dedi ki:

  fransada bayilik almak istiyorum yardimci olurmusunuz

 3. Sedat Kayar dedi ki:

  Merhaba çorum ilinde bayilik almak istiyorum size nasil ulasabilirim

 4. Kemal dedi ki:

  Mrb hatay antakyada bayilik almak istiyorum email cvp verirseniz yada whats app numarası verirseniz sevinirim

 5. Halil atıcı dedi ki:

  Bayilik almak istiyorum bana ulaşirmisiniz

 6. Mehmet Tokdemir dedi ki:

  Merhaba boya bayiligi almak istiyorum ama sermayem yok banka kredisiyle alabilirmiyim

 7. mustafa aksu dedi ki:

  Merhaba samsunda bayilik almak istiyorum sermayem var.

 8. kadir dursun dedi ki:

  Merhaba bana toptan boya lazım şimdiden teşekürler